MANŞET

Siyasetin Ozan’ı

Sabri Kesen

Sabri Kesen

E-Posta : sabrikesen@hotmail.com

Siyasetin Ozan’ı

Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk’ün resmi bir açıklama olmasa da 4 yıllık İl başkanlığı görevinin ardından Milletvekili adayı olması beklenirken gözlerde doğal olarak il başkanlığına çevrildi. Milletvekilliğinden önce belirlenecek il başkanı, Ak Parti’de siyasi kulislerinde bir numaralı gündem maddesi. Öztürk’ün uzun yıllar il başkan yardımcılığının ardından 4 yıldır yürüttüğü il başkanlığı görevinden sonra Milletvekilliği Adaylığı da anasının ak sütü gibi kendisine helaldir. Bu konu nasılsa önümüzde 5-6 ay var bol bol konuşulacaktır.

1999 yılında asker ocağında tanıdım onu. 18 yıllık gazetecilik yaşantımda tanıdığım en özel siyasetçilerin de başında gelir. O gün nasıl tanıdımsa bugünde aynıdır duruşu. Memleketini milletini aynı aşkla sever. Memleketinin insanına hizmet vermek için, inandığı davasına nefer olmak için, büyük ustasına yol arkadaşı olmak için, onunla aynı yolu yürümek için, bir vatandaşın derdine derman olmak için yıllarını harcayan, çocuklarına ailesine kendisini hasret bırakan siyasetçilerin başında gelir. Gençlik kolları başkanlığı, belde başkanlığı, il başkan yardımcılığı görevlerini layıkıyla yapan genç ve donanımlı siyasetçi Ozan Balcı’nın adı bugünlerde İl başkanlığı için geçiyor. Tarlada izi epey çoktur kendisinin. Harmanda yüzü olacak siyasetçilerinde başında geliyor.

Tabikide yıllarca teşkilatına verdiği emekleri, aldığı görevleri başarıyla yerine getirmesi, siyasi ve insani duruşu ile il başkanlığı için adının bu denli fazla geçmesi de doğaldır. Aslında çok iyi irdelenirse Balcı’nın il başkanı olması sadece partisi için değil siyaset kurumuna da çok büyük değer katacaktır. Muğla kendi içinden yetiştirdiği çok değerli bir evladını il başkanı olarak görmeninde ötesinde siyasete seviye, değer geldiğini de görecektir.

Yeni Türkiye, derken Muğla’da yenilenmelidir. Ülkemizin gerisinde kalacak hali yokya Muğla’nın. Ozan Balcı Muğla için bir şanstır. Bir fırsattır. Bu fırsatı çok iyi değerlendirmelidir Ak Parti. Bunu partisinin geleceği için Muğla’nın geleceği için yapmalıdır. Çok önemli bir dönemeçtedir Muğla’da Ak Parti.

CHP-MHP’nin çatı adayı 71 yaşındaydı. Galatasaray’ın başkanı 77 yaşında. Ak Parti 3 dönem kuralı uyguladığı için eskilerin doğal olarak tasfiye olduğu, gençlere seçilme hakkını savunduğu bir dönemde, genç, dinamik, vizyon sahibi, eğitimli, donanımlı, ağırbaşlı, kendisini çok iyi tanıyanların tabiriyle “sakin güç” Ozan Balcı İl Başkanlığı için biçilmiş kaftan.

Siyasi yaşamı boyunca hep hakkında güzel izlenimler edindiğim güzel şeyler duyduğum bir genç kardeşimiz, sadece bana değil herkese kardeşi gibi, abisi gibi gelir. Ak Parti Genel Merkezi’nin de il başkanını belirlerken Ozan Balcı’nın taşıdığı kriterleri de göz önünde bulunduracağına emimin. Lakin doğru isim doğru aday Ozan Balcı’nın şahsından çok partinin böylesine güzel ve özel insanlara ihtiyacı var gelecekte de var olmak istiyorsa. Özel ve güzel insanları bulup siyasette önemli noktalara getirmede usta olan Ak Parti Genel Merkezi’nin bu sefer Muğla’yı Ozan Balcı fırsatından yararlanması kendilerinin de yararına olacaktır.

Sarı saçlı, mavi gözlü Muğla’nın Adamı. Muğla’nın siyasetine çok değer katacak, insanına hizmet etmekten başka gayesi olmayan bu güzel ve özel insana sahip olan Ak Partiler çok şanslı. Zira bu kadar değerli insan siyasette bulmak çok zordur.


İzlenme: 1507
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ