MANŞET

YENİ BİR PARTİ…

Ramazan Terkos

Ramazan Terkos

E-Posta : marmarismanset@hotmail.com

Türk siyasetine yeni bir soluk geldi: İyi Parti.

İyi Parti resmen kuruldu ve ülke genelinde teşkilatlanma çalışmaları hız kazandı. Farklı siyasi görüşlerden oluşan kurucu üyelerin bulunduğu parti, Ak Parti'nin kuruluşunu da anımsatıyor. Meral Akşener liderliğinde kurulan partinin ismi ve amblemi üzerinde tartışmalar aldı başını gidiyor. Ben bu tartışmalara hiç girmeyeceğim.

Ciddi bir muhalefet sorunun yaşandığı ülkemizde, iktidar partisine alternatif olur mu sorusunu cevaplamak şimdiden oldukça güç. Rüzgarı arkasına alan İyi Parti, bu rüzgarı seçim zamanına kadar koruyabilecek mi, hepimiz bekleyip göreceğiz.

Gelelim Muğla'daki İyi Parti çalışmalarına. Muğla'da teşkilatta kimlerin yer alacağı net değil. Ancak şimdiden taze partiye göz kırpan siyasetçilerin olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz Cuma günü kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı, “İYİ bir gün geçirmenizi diliyorum. Cumamız mübarek olsun.” mesajı Behçet Saatçi'nin İyi Parti'ye geçeceği iddialarını güçlendiren bir gelişme oldu.

Neden olmasın? Hangi partiden girerse girsin 4 dönemdir Fethiye'de seçimleri kazanan Saatçi'nin, yepyeni olan partiye çok büyük katkı sağlayacağı tartışılmaz.

Yakın zamanda Fethiye Belediye'ni İyi Parti'nin belediyesi olarak görürsek şaşmamak gerek.

Temennimiz kurulan yni partinin Türkiye'mizin siyasetine İYİ gelmesi…

 


İzlenme: 436
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR