MANŞET

“UNUTMALAR ŞEHRİ”

Ramazan Terkos

Ramazan Terkos

E-Posta : marmarismanset@hotmail.com

Ülkemiz, maalesef,her dönem dış destekli siyasi oyunların oynandığı ve bizim için çok ağır sonuçların olduğu bir coğrafya olmuştur. Kimi zaman mezhepsel farklılar kimi zaman ırksal farklılıklar kullanılarak vatandaşlarımız birbirine düşürülmüştür. Bu olaylardan biri de Çorum Olayları’dır. Olayla ilgili çok farklı kaynaklardan çeşitli yazılar okuma fırsatım oldu. Ancak roman tadında Çorum Olayları’nı konu alan okuduğum ilk kitap: Unutmalar Şehri.

Unutmalar Şehri’ne nasıl ulaştığımı kısaca anlatayım.

Eylül ayının ilk haftasıydı… Marmaris Kitap Günleri sebebiyle yayınevlerinin stantları gezip röportaj yapmak için Gençlik Meydanı’ndaydım. Stantları ziyaret ederken yazar Cevat Turan ile tanışma fırsatı buldum.

Tanışma faslından sonra bir de röportaj gerçekleştirdik. Röportaj esnasında kitapta yer verdiği konuları anlatırken kitap bende de ilgi uyandırdı. Yazarımızın imzasıyla aldığım kitabı, yoğun çalışma tempomuzdan dolayı aylar sonra okuma fırsatı buldum.Turan, kitapta gerçek ile kurgunun harmanlanmasıyla oluşan müthiş bir eser sunmuş  okuyucuya. O dönemde kan kokan Çorum sokaklarında, yaşanan vahşet yazar tasvirleri ile sizi o anlara götürüyor adeta.

Size tavsiyem kitabı okumaya başlamadan önce,kısa da olsa,Çorum Olayları ile ilgi bilgi edinmeniz. Cevat Turan’a karanlık bir döneme ışık tuttuğu için, toplumun bu tür oyunlara kanmamasına için ortaya koyduğu bu eser için sonsuz teşekkürler. Unutmalar Şehri’nin, ülke tarihimizde belli dönemlerde yaşanan tarifsiz acıların tekrarlanmaması için toplumu bilinçlendirmesi dileğimle…


İzlenme: 522
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR