MANŞET

“LOVE” OTELİ…

Ramazan Terkos

Ramazan Terkos

E-Posta : marmarismanset@hotmail.com

Türk turizmciler, sektörü içinde bulunduğu kötü gidişten kurtulmak için büyük bir çaba içindeler. Kimi turizmci turist kaybettiği pazarlarda havlu atıp, başka pazar arayışına giriyor. Kimi turizmci ise kaybettiği pazarı kazanmak için direniyor. Son yıllarda en çok kan kaybettiğimiz pazarlar Avrupa ve İskandinav pazarı oldu. Kanımca bu pazarlarda artık hayır yok, başka pazarlara bakalım diyen turizmci gelirlerinde düşüş yaşamaya mahkûmdur. Çünkü, ne Rus pazarı ne de Uzakdoğu pazarı bahsettiğim iki pazardan, totalde, daha fazla harcama yapmıyor.

En önemli çalışma,daha önce elinizde bulundurduğunuz pazarları tekrar kazanmaya çalışıp yeni pazarlar bulmaya çalışmaktır.

Söz sahibi olduğumuz pazarlarda,tekrar söz sahibi olmak isteyen turizmciler, ülkemizde daha önce hiç denenmemiş konseptleri hayata geçirerek mücadelesini sürdürüyor.

Bu konseptlerden biri de,ülkemizde  Ölüdeniz çevresinde bazı otellerde bulunan,“Love Hotel”. ‘Love Hotel’ konseptinde dünyada özellikle son yıllarda öne çıkan ‘sonsuzluk havuzu’ mimarisi öne çıkıyor. Dağ ve deniz manzarasına karşı havuz keyfi yapan çiftler dilerlerse gece yarısı da bu keyfi sürdürebiliyor. Özel odaların balkonlarında jakuziler yer alıyor. Çiftler aşk hayatlarını keyifli hale getiren “Love Hotel” anlayışında stresten uzak bir tatil hedefleniyor. Bazı odaların ise özel havuzları da bulunuyor. Havuza girip manzaranın ve güneşin keyfini çıkaran çiftler, kendi alanlarında dilediğince özgür bir tatil yaşıyor. Love Hotel konsepti otellerde 15 yaşında küçük çocuklar konaklayamıyor.

Fethiye İngiliz ve Avrupalı turistlerin çok tercih ettiği noktalardan birisiydi. Son yıllardaki batı pazarındaki düşüş,kukusuz,Fethiye ve çevresini de etkiledi. Bu yeni konseptin yaygınlaşması ve yeni konseptlerin hayata geçirilmesiyle eski bereketli günlerine dönmesi ve hatta daha fazlası hayal değil.

Gelelim Marmaris’imize… Love Hotel konseptine uygun güzel yerlerimiz var. Marmarisli turizm yatırımcılarımıza tavsiyemiz, yeni olanı denemekten korkmayın. Dünyada turizm geliri otel yapıp, yıldız ve yatak sayısı artırarak yükseltilmiyor. Otelleri doldurmakla da gelir artmıyor. Yenilenmenin vakti geldi de geçiyor. Hadi bakalım, Love Hotel konseptinde  ilk oteli en kısa zamanda Marmaris’te görmek dileğimle…


İzlenme: 485
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR