YOĞUN SİLAHLANMA

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar ne derseniz deyin Türkiye tarihinde hiç olmadığı kadar silahlanıyor. İnternette peynir ekmek gibi silah satılıyor. Hergün basında silahla yaralama ve öldürmeleri maalesef okuyorsunuz.

Hükümet neden bu silahlanmayı durdurmaz bugüne kadar anlamış değilim. Göreceksiniz bu gidişle birgün başımız derde girecek ve Hükümet mecburen bu yasayı kaldırmak veya değiştirmek  zorunda kalacak ama geç olacak...

Bu işte en sağlam ve akıllısı Almanya... Resmi Polis'ten başka hiç kimse ne silah taşıyabilir, ne de bulundurabilir kanunu koymuş. Emekli subay ve Polisler de silahlarını teslim etmek zorunda.

Bu Polise yük ve ayrıca güven demektir...

Eğer devletin Güvenlik güçlerine itimat etmiyor ve kendi kanunlarımı kendim uygularım diyorsanız o zaman silah alırsınız ve alıyorlar.

Ben dünyanın hiçbir yerinde bu derece silaha meraklı olup silah satın alan bir halk görmedim. Bir tek Amerika silaha ilgi duyar ama onlarda çocuklar bile bir silahı dağıtıp topluyor ama başkalarına karşı bizdeki kadar kullanmıyorlar.

Adam kazağının arka kenarını açmış ki taşıdığı silah görünsün diye, yani aynı zamanda aşağılık duygusu da var, silahlı olduğunu göstermek istiyor...

Düğünlerde atılan silahlar sık sık günahsız insanların ölümüne sebep oluyor. Türkiye'de bilhassa Anadolu'da düğün dediğiniz zaman akla ilk silah geliyor.

Silah atınca veya taşıyınca kendisini erkek sanan bir kara cehalet var...

Bu ve benzer konuların mutlaka okullarda çocuklara öğretilmesi lazım veya merhum Özal'ın hangi kafaya hizmet ederek çıkardığı tam bilinmeyen kanunu değiştirmek lazım.  Bugün artık değiştirseniz bile fazla bir işe yarayacağını hiç sanmıyorum. Bu kadar silahı toplamak her babayiğit hükumetin harcı değil.

Silah tüccarları, ruhsatlı ve ruhsatsız silahları satarak daha fazla para kazanacaklar, günahsız insanlar, çocuklar kaza ile vurulacak, ölecek veya sakat kalacaklar.

Anlaşılan bu işe bir çare bulmak imkansız gibi görülüyor...


İzlenme: 211
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR