YİNE GEÇ KALINDI...

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar yazımın başlığı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Yönetiminin hareketlerini gösteriyor. Kılıçdaroğlu çok iyi, kibar ve saygın birisi  en ufak tereddütüm yok, ama liderlik vasfı maalesef çok zayıf.  Zaten yıllardır hiçbir siyasi yarışı kazanamaması da bunun en bariz ispatı.

Ekmeleddin İhsanoğlu Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterildiği zaman ben arkadaşlarıma şaka yaparak Kılıçdaroğlu'nun AKP'li olduğunu ve belli etmemeye çalıştığını, seçim kazanma şansının sıfır bile olmadığını tahmin ettiğimi söylemiştim.
Şimdi Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul BB seçimlerini iptalinden sonra yapılacak yeni seçimlerde Sayın Ekrem İmamoğlu'nun yeniden seçileceğini tahmin etmesi benim şahsi tecrübeme göre acemiliğe benziyor.
Çoğu bakışa göre seçim aslında Recep Tayyip Erdoğan ile Ekrem İmamoğlu arasında, Binali bey  temsilci görevi yapmakta.
Sayın Kılıçdaroğlu,  karşısında 17 yıldır her seçimi ve referandumu istediği gibi kazanmış, ülkenin her köşesindeki musluk başlarında kendine yakın veya CHP karşıtı insanların olduğu ve mükemmel organize olmuş bir siyasi parti olduğunu unutuyor.
17 yıllık büyük tecrübesi ve tüm seçimlerdeki başarıları ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan kazanamayacağı bir seçim için bu kadar kesin hiçbir zaman konuşmadı.  
CHP kendi içinde bir rönesans uygulayıp Muhtarlardan başlayıp Milletvekillerine hatta Genel Başkan ve Yönetime kadar gençleştirmeye başlarsa belki 2023 seçimlerinde daha şanslı olabilir diye düşünüyorum.
Ekrem İmamoğlu gerçekten CHP'nin merhum Ecevit'ten sonra gösterdiği en genç ve popüler adaylardan biri ancak CHP'nin bunun için 40 yıl beklediğini de unutmamak lazım, seçim kazanmak için gecikmeden gençleşmeye başlarlarsa muhtemelen uzun bir süre daha beklemeleri gerekecek...
Bütün herşeye rağmen Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanması ise ekonominin AKP'yi bitirdiği ve en kısa zamanda Genel seçimlerin yapılacağının habercisi olacaktır.


İzlenme: 121
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR