Yine Aziz Yıldırım‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar Fenerbahçe Spor Kulübü 1907 yılında İstanbul Kadıköy'de kurulmuş ve bugüne kadar 107 yıldır başarılı bir geçmişi vardırl. Gerçekten Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerinin geçmişlerinde bir tarih yatar.  Yüzbinlerce gencimiz bu kulüplerde spor yapmışlar, diğerlerine örnek olmuşlardır. İstanbul'un nüfusunun 1- 1,5 milyon olduğu 1950'li yılların başlarını düşünüyorum o zamanlar profesyonellik yeni başlamak üzere idi ve sadece İstanbul'da Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın  dışında, Vefa, Taksim, Beyoğluspor, Beykoz, Adalet, Feriköy, Karagümrük, İstanbulspor gibi kulüpler vardı ve İstanbul ligi oynanırdı.  O zamanlarda Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray ülkenin en çok taraftarı olan kulüpleri idi. Fenerbahçe'de başkanlık yapan şahıslar arasında yanlız devrin Başbakanı Rüştü Saraçoğlu değil, zamanın Devlet Bakanı Medeni Berk veya Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Agah Erozan gibi birçok kıymetli şahıslarda vardı. Fenerbahçe hiçbir zaman şimdiki kadar dibe vurmamıştı şike gibi adi suçlamalarla itham edilmemişti. Bir süre önce Türkiye'ye gelmiş geçmiş en efendi ve en  iyi yabancı futbolculardan biri olan Alex 8 yıl oynayıp kaptanlık yaptıktan sonra evvela ayakayak üstüne attı gibi bugün modası geçmiş ahlaki değerler önplana çıkarılıp sezon ortasında Aziz Yıldırım tarafından kovuldu.  Durumu hemen anlayan ülkenin Başbakanı Erdoğan kovulan Alexi kendisini ve ailesini makamına çağırarak hediyeler verdi , uğurladı ve gönlünü aldı.  Açıkçası Fenerbahçenin ayıbını kapattı.  Şimdi ise Futbol sezonunun açılmasına birkaç hafta kala Aziz Yıldırım bu seferde Fenerbahçe'nin kurtarıcısı ve koruyucusu rolünde Başantrenör Ersun Yenal'ın istifasına sebep oldu.  Sonrada yaptığı bir basın açıklaması ile kendisini haklı gösterme yolunu seçti. Bunu seçerkende Antrenörün özel hayatını işe karıştırdı.  Bu takdirde Fenerbahçe'nin büyük ücretler ödeyip Antrenör tutmasına gerek olmadığı,  bu işi Aziz Yıldırım'ın yapabileceği anlaşılıyor.  Kendisi soyunma odasına giriyor, karışmadığı hiçbir şey yok ve hepsi Fenerbahçe'nin menfaatleri için, Fenerbahçeyi kötülerden kurtarmak için.  Anlaşılan Fenerbahçe tehlikede 107 yıllık kulübü kötüler sarmış ve Aziz bey kurtarmak için çabalıyor.  Aziz bey'den sonra ne olacak orası meçhul...

Fenerbahçe bu derece büyük bir tehlikedemi ki bir kurtarıcıya  ve haklarını koruyucuya ihtiyacı olsun?  Eğer öyleyse Türk halkı Fenerbahçesini de, Galatasarayını da, Beşiktaşını da kurtarır, onun için kurtarıcı Başkanlara hiç gerek yok, 107 yıldır da olmadı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım anlaşılan kendi emirlerini dinlemeyenleri gerekirse onları ahlak kuralları ile basın önünde alçaltarak elimine ediyor, kendi sözünü dinleyecek, her emrine itaat edecek köleler arıyor.  Unutmayalım  "Dünyada yeri doldurulamayacak fani yoktur".

 


İzlenme: 1039
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR