Vatana İhanet

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar ''Vatana İhanet'' suçu insan hayatındaki en büyük suçlardan olduğu bir gerçek. MHP Genel Başkanı Başbakana Apo ile irtibat kurduğu için ulusal televizyonlarda vatana İhanet suçlaması yapıyor.

Bu suçlama doğrumu? Bir vatandaş olarak ve hiçbir şekilde taraf tutmadan düşünecek olursak bence yanlış.

Eğer Başbakan vatana ihanet ediyorsa o zaman Sayın Bahçeli'nin isteği gerilla savaşına devam edip 30 yıldır hemen hergün 20-21 yaşındaki genç çocukların cenazelerinin gelmesi mi vatana faydalı olan? Her akşam televizyonlarda yıllardır izlediğimiz ülkenin çeşitli yerlerinden kaldırılan cenazeleri unutmayalım. Ateş düştüğü yeri yakar derler, yetiştirip, hatta evlendirip sonra cenazesini kaldırmak...

30 yıldır bu mücadele devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri gerilla savaşı için yetiştirilmemiş, düzenli ordularla savaşmak için eğitilmiş. Bugüne kadar en az 40.000 cenaze kalktığı açıklanıyor, yetmiyormu, daha fazlasını mı istiyoruz?

Ülkemiz toprakları tehlikeye girdiğinde elbette herkes kazma/kürekle bile savaşır ve bir karış toprağı dahi vermez ama çözüm mümkünse neden savaş?

Türklerle Kürtler tarih boyunca akraba olmuşlar, şimdi birbirlerini öldürmeye devam mı etsinler? Eğer çözüm mümkünse kavgaya devam edilmesinin faydası nedir? Bu gibi akraba savaşları İrlanda ve İspanya'da bile bitti.

Dikkat edersek bir süredir cenaze kalkmıyor, gençler ölmüyor, analar, babalar, eşler ve yavrular ağlamıyor. Ben bunun vatana ihanet olduğunu düşünmüyorum.

Diğer yandan çok kısa zaman içinde Marmaris-İçmeler yolunun ikinci defa kazılması ve yapılan masraflar nedir? Sadece barış için mücadele etmek mi vatana ihanet?

Devletin nerede kavga varsa, nerede tek bir tokat dahi olsa, kimden olursa olsun, üzerine gitmesinden yanayım. Bu ister kadına karşı şiddet olsun, ister sokak kavgaları olsun, ister maçlarda çıkan kavgalar olsun. Tokatı ilk vuranın çağdaş ülkelerde olduğu gibi , derhal ve gecikmeden, ağır ve bir daha unutamayacağı şekilde cezalandırılmasından yanayım. Zorla, şiddet ve güç kullanarak hiçbir şeye varılamamalı.

Herkesin insan beyninin adale ve beden kuvvetinden çok daha güçlü olduğunu anlaması, anlamıyorsa bunun kafalara kazınması lazım diye düşünüyorum.

Dünyada aklı başında hiç kimse cenaze kaldırmak istemiyor.


İzlenme: 1337
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR