UZAYDAN GELEN SİNYAL

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar bir süre evvel Rusya'da alıcı bir istasyon 95 ışık yılı uzaklıktan gelen bir sinyal tespit etti. Söylenene göre sinyalin dünyaya gelmesi yaklaşık 95 yıl sürüyor. Yani sinyal 95 yıl evvel yollanmış.

Sinyal tetkik edilmiş ve ediliyor. Büyük ihtimalle birçok şey açıklanmıyor.
 
Evren'de 95 veya 500 hatta 10.000 ışık yılı uzaklıkta hayat olduğu kesin. Bunların bize ulaşması veya bizim gönderdiğimiz sinyallerin onlara ulaşması çok uzun yıllar sürüyor ve hiçbir jenerasyon buna yetişemiyor.
 
Belki hatırlarsınız Amerikalılar bir film çevirmişlerdi ET diye. Bu durupdururken çevrilmedi bir sinyal verildi alıştırma yapıldı.  Belkide aramızda bile uzaylılar var, aksini kim ispat edebilir?
 
Kanıtı olmayan birçok şey insanların hayallerinin uydurmasıdır.
 
Bugün dahi 1000-2000 yıl evvelki uydurmaların daha değişikleri yapılıyor. İnsan hayal ediyor ve kendi küçücük beyninde işi evirip çevirip başkalarına kabul ettiriyor.  Eskiden de böyle değilmi imiş?
 
Kanıt derseniz yok, anneannemin veya büyükbabamın anlattıkları...
 
Uzaydaki bir canlı ile temas kurulduğunda dünya yüzündeki bütün eski alışkanlıklar ve inançlar çökebilir. 
 
Deve varken otomobil ve uçak nasıl hayal bile edilemezken, 40 günde İstanbul'dan Bağdata gidilirken şimdi 2,5 saatte gidiliyor. O zaman bunu anlatsa idiniz sizinle alay eder ve deli derlerdi.
Ama bugün bir değil binlerce uçak havada, onbinlerce insan havada seyahat ediyor. 
 
Teknolojiyi insanoğlu ilerletiyor ama bir gün gelecek ya uzaylılar dünyaya ulaşacak, ya da dünyalı uzaylılara.  Bunda hiç ama hiç şüpheniz olmasın. Gidiş o gidiştir.
 
Bütün iş ''hız'' dır, o hızı yakaladığımız an iş bitmiştir. Dünya kurulduğundan beri insanoğlu tamamen hıza odaklanmıştır. Bütün teknoloji hızla gelmiştir. 
 
Gerekli hıza ulaşılması halinde uzaydaki bütün canlılara da ulaşılacaktır.


İzlenme: 774
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR