Ukrayna

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

 

Sevgili okurlar Ukrayna'da durum çok ciddi. Orda bazı dostlarım var ve kendileri ile yazışıyorum, bana durumun çok ciddi olduğunu yazıyorlar. Gerçekten acınacak durumdalar. Ayrıca Ukraynalılar Sovyet Rusya hegemonyasında en çalışkan ülkelerin belkide başında gelir ve uzay teknolojisinin Sovyetler bölümündeki en ileri millettir.

Şimdi sağlam olan ve yaşı müsait olanların gönüllü olarak askere yazıldığını bildirdiler, diğer yandan da Rus askerleri Kırım yarımadasına girmiş bile.

Suriye'de dışardan değilde içerde bir savaş olmasına rağmen 1 milyona yakın Suriyeliyi biz aldık, onlara şehirler bile kurduk hala besliyoruz. Bence Ukraynalıları da almalıyız. Ayrıca eminim Türk halkından büyük destek alacaktır Ukraynalılar eğer Türkiye'ye gelirlerse.  Suriye ne kadar komşumuzsa Ukrayna'da o kadar komşumuz onun için ben Hükümetten bu konuda girişim bekliyorum.

Diğer yandan AB ve Amerika elbette karşı duruyor ama birazda göstermelik. En doğrusu Ukrayna halkının kendi gelecekleri hakkında karar vermeleri, başka ülkelerin karışmaması ama tarih boyu olduğu gibi bırakmıyorlar. Bence Amerika istese bu sorunu durdurur çünkü Amerikan Ordusu Ruslardan çok daha kuvvetli ve büyük, en son teknoloji ile donanmış. Ruslar hantal ve acemi bir ordu. Ayrıca Ruslar savaş sevmeyen çok daha alkole düşkün bir ırk. Ama tabii Amerika ile el altından anlaşıyor ve herşey danışıklı yapılıyor.  Hiçbir şey göründüğü gibi değil.

Yakın bir gelecekte Amerika şimdikinden çok daha güçlü hale gelecek zira Amerika'nın altı tamamen ''Kaya Gazı'' ile dolu ve tüm dünyaya yüzlerce yıl yetecek kadar var.  Petrol bitecek ve kaya gazı başlayacak buna çok kalmadı, yakındadır.  Zaten arapların etrafa dağılıp otel ve benzer yerler satın almasının esas sebebide bu.  Ancak Amerika'nın Ukrayna gibi ezilen devletleride koruması lazım.


İzlenme: 1349
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR