Türkler Genetiği

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Türklerin yakın tarihini düşündükçe Mustafa Kemal Atatürk'e saygı ve sevgim o kadar büyüyorki, bu satırlarda anlatmam imkansız. Türklere ''size ölmeyi emrediyorum'' demesi ve bunu Türklerin emir olarak algılamaları bence dünyanın tarihinde bile çok ender rastalanacak, belkide rastlanamayacak bir durum.

 Şöyle bir geriye dönüp bakarsanız Türklerin Ortaasya'dan çıktığını imparatorluk ve demokrasi dışında totaliter bir yönetimle batıya doğru devamlı hareket ettiğini görürsünüz. Daha sonra demokrasiye geçildiğinde bu batıya doğru gidiş kesilmiyor, halen 6 milyon Türk Türkiye dışında yaşıyor.  Gerçek şu ki Yahudileri de geçmiş durumdayız.  Bugün vizeleri şartsız kaldırın bakın kaç milyon olur bu Avrupa'da ki nüfusumuz.  Bunun nedenini incelemek gerçekten çok ilginç. Yahudi asıllı bir Alman Profesör olan Henri Blumberg, 1962 li tarihlerde ilk Türk işçileri Almanya'ya giderken  ''Türklerin çeşitli ailevi inanışlardan gelmeleri dolayısı ile birbirleri ile tam manası ile anlaşamadıklarını, çoğu zaman kıskançlıklar oluştuğunu ve bundan kaynaklanan kavgalardan dolayı Ortaasya'dan beri devamlı göç halinde olduklarını'' Üniversitede bir toplantıda anlatmıştı.

 

Gerçekten tarafsız olarak baktığınızda Türkler sadece Mustafa Kemal Atatürkü yüceleştirmiş, onun da esas sebebi genç yaşta vefat ettiği için, Atatürk dışında hemen her lider bir şekilde yükseltilmiş ama sonra yerin dibine indirilmiş. Menderes ve arkadaşları zindanlarda sürünmüş, sonra bazıları vatan haini diye idam edilmiş, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan Başbakanlığa kadar yükselmiş ama sonra darbe ile tutuklanmışlar. Kenan Evren %93 referandum onayı ile Cumhurbaşkanı seçilmiş sonra mahkemeye verilmiş. Yani hep çıkış ve iniş var.

 

Yine dikkatle izlenirse Türkler arasında başarılı  iş yapan kim olursa olsun suratı eskidiğinde ilk fırsatta arkasından aleyhte dedikodu mekanizması başlar, yüzüne söylenenler arkadan söylenmez, yanlız siyasette değil hemen hemen her konuda böyledir. Eleştirenlerin başında olanlarda genelde, evvelden en beğenenler ve yakın gördükleri olur.  Her fırsatta hataları sıraya dizilir, iyilikleri unutulur.   Tarihte ilk defa Nobel mükafatı kazanan Orhan Pamuk bile sokakta yürüyemiyordu, düşmanlarından.  Türkler yüceltmeyi sevdikleri kadar yücelttiklerini acımasızca indirmeyi de çok severler. Tarih bunu her mevzuda kanıtlamıştır.  Fırsat olsa Atatürk'ü bile eleştirenler çıkabilir.

 

Şimdi AKP ve Başbakan Erdoğan hedefte. Önce yüceltildi, tepeye çıkartıldı , tek başına iktidar oldu, şimdi ilk kendisine destek verdiği Hakan Şükür sırtını döndü. Cemaat dersaneler konusunda karşısına dikildi. Başbakan'ın işi çok zor, yakında seçimler var. 

Bu Türklerin Genetiği mi? Bu gibi şeylerden dolayıda birtürlü ileri gidemedik, muhasır medeniyetler seviyesine yaklaşıyoruz ama tam ulaşacakken  tekrar geri kalıyoruz.

Sanki Alman Yahudisi Profesörün görüşlerinin doğruluğunu kanıtlıyor gibi...İzlenme: 1351
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR