Türkiye

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili Arkadaşlar,

Hem Amerikan, hem Avrupa yazılı ve görsel basını Türkiye ile ilgili bayağı kötü bilgiler yayınlıyor. Çok üzücü durum. Aşağıda  milyonlarca kişinin okuduğu yüksek tirajlı bir Alman gazetesinde çıkan yazının tercüme özeti. 

TÜRKİYE'Yİ  TÜRKLER  BÖLÜYOR:

Siyasi liderlerin seçimlerden önce bile bir araya gelip televizyonda halkın huzuruna çıkıp tartışıp sonrada kolkola giremeyecek kadar düşman kanları var, birde bunlar eğitimli !  Avrupa ile Türklerin arasındaki en büyük fark bu.
Türklerin siniri,  onlara çok kan dökülerek sahip oldukları vatanlarını bölecek haberleri yok. Önlerinde duran tarihten ders alamayan bu kadar aptal bir millet olabilir mi? Kakalaki bile daha akıllıdır.  (Kakalaki hamam böceğinin Almanca ismi,  Almanlar esmer Türklere argoda kakalaki derler). Yugoslavya, Çekoslovakya, Mısır, Libya  gözlerinin önünde ama bunların gözleride kör olmuş göremiyorlar.  Türkiye bölününce hiç şüpheniz olmasın hepsi ağlayacak ve birbirini suçlayacaklar.
Türkiye kötü bir uçuruma çok hızlı yol alıyor, bir taraftan Kürtler sevinç içindeler çünkü Türkiye bölününce onlarda bağımsızlıklarını ilan edecek. Bir tarafta dinciler, diğer yanda Atatürkçüler bakalım neyi paylaşacaklar, tabii kalırsa.  Türkiye 3 parçaya bölünecek, görünüş bu.
Ağızlarında çiklet gibi çiğnedikleri darbeler, müdahaleler, muhtıralar hep bu kavgalardan meydana geldi, kendileri çağırdı kavga etmeselerdi hiçbiri olmayacaktı.  Şimdi aynen devam ediyorlar.
Milletvekilleri yumruklaşıyor, spor kulüplerinin başkanları kavga ediyor, izleyicileri döğüşüyor.  Geçen gün 15 yaşında bir çocuk öldürüldü İstanbulda, bitmedi arkası gelecek. Seçimlerden sonra bu sinir geçmez , ateşleyenler zaten siyasiler.  Merak ediyorum 79-80 yılları gibi sokağa çıkamayacak duruma gelince göreceğiz arap petrodolarları Türkiye'yi kurtaracak mı?...
Ama düşünmeyin kılıf herzaman hazır..."dış mihraklar işbaşında".


İzlenme: 891
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR