TÜRK TURİZMİ YARALI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar bugün Almanya'nın en çok okunan gazetelerinden birinde 1.ci sayfadaki haberin başlığı: ''Yabancı turistlerin azlığından Türk Turizmi yaralı''. Hemen hemen bütün Avrupa gazetelerinde ve televizyonlarında bu haber veriliyor.  Önümüzdeki sene bu azalmanın birden bire çoğalıp rekorlar kıracağı beklenmesin deniyor. Türk turizmi , eğer siyaset bu şekilde devam ederse daha fazla yara alacağı kesin görülüyor.

 

Türk siyaset adamlarının hemen hergün televizyonlarda diğer ülkeleri kötülemeleri, küçük düşürecek kanıtlanamayan iddialar ileri sürmeleri anında tercüme edilerek yayınlanıyor ve bu Avrupa halkını bayağı sinirlendiriyor.

 

Turist gideceği ülkeyi arıyor ve araştırıyor gözü kapalı gitmiyor. İçinde kavga olan veya kendilerine karşı olan bir ülkeye parasını verip gitmek istemiyor. 

Bugün artık Türkiye'nin haritadaki yerini bilmeyen Amerikalı bile televizyon ve yazılı basından Türk siyasetçilerinin Amerikayı nasıl kötülediklerini okuyorlar. 

Bu durumda ben Amerikanın Güleni Türkiye'ye iade edeceğine hiç inanmıyorum. Türkiye'de ki darbe teşebbüsünü Amerikan CIA yaptırdı sözleri nerede ise Amerikalının çoğunluğuna duyurulmuş durumda ve bu bayağı düşmanca duygular yaratıyor.  

Her Amerikalı eğer CIA yaptırsaydı bu şekilde acemice ve başarısız olmazdı diyor. 

Avrupalılar da 53 senedir Avrupa Birliği bizi kapısında bekletiyor, bizden mali açıdan çok daha zayıf ülkeleri aldılar sözünü kabul etmiyorlar. Alman Başbakanı'nın çok açık ve net olarak seneler evvel ''Türkiye'yi  tam üye yapmamız mümkün değil ama özel bir statü verilebilir'' demişti. Şimdi 53 senedir bekleme nerden çıktı anlayamıyorlar. 

Siyaset ve kötülemeler bu şekilde devam ederse büyük bir ihtimalle seneyede Avrupa Birliğinden fazla turist Türkiye'ye gelmeyecek, geleceğini bekleyenler hüsrana uğrayacaklar. Ruslar da benzer durumda ve Yunanistan ve Yunan adaları kendilerine kapı vizesi uyguluyor bu nedenle birçok Rus Yunanistana gidiyor.

 

Diğer yandan Bulgaristan-Türkiye hududuna mültecilerin de girememeleri için AB destekli çok sıkı kontrol getirme hazırlıkları sürüyor, Yunan adaları ile Türkiye arasında ise AB nin Sahil Güvenlik Kuvvetlerinin gönderilmesi ve bir şekilde denizin çok sıkı kontrol altında tutulması konuşuluyor.

 

İnşallah Turizmde bu günleri arayacak duruma gelmeyiz.


İzlenme: 581
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR