TURİZMİN GELECEĞİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar bazı vatandaşlarımız günü kurtarmak için gerçekten sallıyorlar, gelecek yıl turizm yine iyi olacak diye yalanlar atıyorlar. Bende burda iddia ediyorum gelecek yıl turizm hiç ama hiç iyi olmayacak. Belki bu seneden biraz daha iyi olabilir ama geçmiş yıllardan daha iyi olmayacak.

 
Türkiye'ye karşı Avrupa'nın hemen her ülkesinde büyük bir eleştiri var. Gelecek yıl turist gelir diye sallayan vatandaşlar alıpta batıdaki yazılı ve görsel basını biraz takip etseler durumu anlayacaklar ama anlasalarda sallıyorlar çünkü günü başka türlü günü kurtaramayacaklarını biliyorlar.
 
Ruslar da aynı durumda büyük kısmı Türkiye'yi Putin affetse bile onlar affetmiyor. Uçağın düşürülmesini unutmuyorlar, önümüzdeki yaz aylarında bunu hep beraber göreceğiz.
 
Ben iddia ediyorum gelecek yıl yani 2017 belki 2016 dan biraz daha iyi olacaktır ama 2015 ten asla iyi olmayacak hatta yanına bile yaklaşamayacak. Bekleyelim görelim ben burada kısmetse hatırlatacağım. 

O zamanda seneye turist çok gelecek diyerek sallayanlar herkes tarafından belli olur.
 
Avrupa Türkiye'nin siyasetini desteklemiyor, bu gidişle ilerde Avrupa ile Türkiye arasında başka sorunlar çıkabilir. Görünen köy kılavuz istemez derler.
 
Örneğin Alman hükumetinin tek sorunu mülteciler, mülteciler olmasa Türkiye ile bazı ticari anlaşmalarını bile değiştirebilirler. Şansölye Bayan Merkel'in yumuşak ve barışçıl tavrı Almanlar tarafından artık kabullenmiyor. Nitekim Bayan Merkel kendi seçim bölgesinde bile son seçimlerde kaybetti. Daha sonra Berlin'de kaybetti.
 
Milliyetçi taraf her geçen gün çoğalıyor ve taraftar kazanıyor.  
 
Yanlız Türkiye değil tüm dünya büyük bir değişim içinde. Ortadoğu bitince başka yer başlamayacak diye hiç düşünmeyelim, her an heryerde herşey patlak verebilir. 
 
Anlaşılan dünya sulhe doydu, yine hep tarihte olduğu gibi harp istiyor. 
 
Dünya kurulduğundan beri duramıyor.. muhtemelen böyle yaratılmış... 
 


İzlenme: 650
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR