TURİZM 2017?

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar eğer Türkiye derhal birlik ve beraberliğe dönmezse görünüş o ki gelecek yıl turizm bu yıldan çok daha kötü olacak.

Asla felaket tellallığı yapmıyorum, sadece Avrupa'da konuşulanları ve devlet televizyonlarında söylenenleri paylaşıyorum.
 
Almanya'da 12 Eylül dahil Türkiye haberleri ilk defa 1.ci haber oldu ve devamlı alt yazı geçiyorlar. Bunu yapan televizyonları sakın solcu veya sağcı sanmayın, devlet televizyonları yazıyor. Türk hükumetini devamlı eleştiriyorlar. 
 
Bugün Köln'de Kürtler nümayiş yapmış, televizyon birkaç bin kişi ve aralarında tutuklananlar oldu diye haber verdi.
 
Avrupa Birliğinin Türkiyeye çok daha sert cevaplar vermesini , gerekirse ticaretin yavaşlatılmasına kadar gidilmesi isteniyor.  Herkes Türkiye'yi konuşuyor.  Yukarda da yazdığım gibi 12 Eylül'de bile bunun yarısı kadar ilgilenmemişlerdi.
 
Bu durumda seneye Türkiye'ye Avrupa'dan turist gelmesi, eğer büyük değişiklikler olmazsa, mümkün değil.  Rusların geleceği de çok şüpheli. Amerika dahil tüm yabancı yazılı ve görsel basın Türkiye demokrasiden ayrılıyor diye yazılar, konuşmalar yapıyor, inanılmaz tesir altında bırakıyorlar.
 
15 Temmuz olayını ise iki ortağın aralarındaki kavga olarak görüyorlar. Dönüp dolaşıp Türklerin ve müslümanların kendi içlerindeki geçimsizliklere getiriyorlar. 
 
Yine Alman basını Alman hükumetinin , Federal Cumhurbaşkanı'nın veya Federal Meclis'in yabancı bir sanığı iade veya müdahale etme yetkisi olmadığını, bu yetkinin ancak yargıda olduğunu yazıyor. 
Daha evvelsi gün Berlin'de yargılanıp hapis cezası verilen Suriyeli ışıd üyesinin Yargıtayca kafi kanıt olmadığından cezasının iptal edildiği ve serbest bırakılacağı ancak pasaportsuz Almanyaya geldiğinden pasaport kanunu dolayısı ile tutuklu bulunduğunu bildiriyor.  Yani çok açık ve net olarak Başbakan Bayan Merkel'in veya Alman hükumetinin değil, sadece mahkemelerin kararı ve bu kararın yargıtayca onaylanması ile mümkün olabileceğini yazıyor ve söylüyorlar. 
 
Devlet televizyonları ve basının büyük çoğunluğu Türkiye'ye daha sert davranılmasını, gerekirse AB ile tamamen ilişkilerin dondurulup Ege denizinde ve Yunanistan-Bulgaristan hududunda AB silahlı kuvvetlerince duvar örülerek ilticacıların geçmelerine mani olunmasını tavsiye ediyorlar. 
 
İlticacıların para kazanmak ve bilhassa Almanyanın sosyal düzenini bozmak için o kadar masraf ederek yola çıktıklarından hiç şüpheleri yok. Müslüman ve petrol zengini olmalarına rağmen mültecileri almayan Suudi Arabistanı da örnek veriyorlar. 
 
Kendi ülkelerini korumak yerine kaçmayı tercih edenleri istemiyoruz diyorlar. Bunu halkın çok büyük bir kısmı söylüyor, televizyonlarda ve yazılı basında çok açık anlatılıyor. 
 
Bu kadar aleyhte propaganda'dan sonra durumlar düzelmezse Türkiye'ye turist gelirmi, kaç tane gelir bunu bilemem. Bir uçak düşürülmesi ve 2 pilotun ölmesi ile milyonlarca Rus gelmemişti.
 
Bacasız endüstri'den ekmeklerini kazanan herkesin atıp tutmak yerine sizce çok iyi düşünmeleri lazım değil mi?


İzlenme: 1161
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR