TRAFİK VE SAĞLIK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar dikkat ederseniz seçimlerden önce hiçbir siyasi parti başkanı ülkedeki iki felaket olan trafik ve sağlık'tan söz etmiyor.

 

Trafik'te hergün onlarca ölü, ​yüzlerce yaralı var. Burada Marmaris'te birçok sokağa gidiş ve gelişi ayırıp keyfi parkı önlemek için ortaya plastik babalar vidalanmış. Bir hafta sonra babaların çoğu kırılmış.  Buyrun dolaşın Marmarisi kendi gözlerinizle görün.

Bu zamanda kıranın kabahati asla değildir, kabahat kırdıranındır. Sen halkın parasını kullanıp bunları yapıyorsun o zaman ucuz bir kamera koysana kıranı çeksin ve halkın parasını geri al...

Yok onu yapamaz...çü ​nkü halkın parası sanki haram para.​

Turistlere ne güzel manzara değil mi?

​Sokaklar dibinden kırılmış plastik sokak ayırıcıları dolu. ​ Küçük gibi görünen büyük ​mesajlardır bunlar...

Hastanelerden bahsediliyor. Hastane demek beton bina demek değildir, dışından çok içi önemlidir . Sağlam giren hasta çıkıyorsa bina altın kaplama olsa ne yazar?

Bugün Türkiye'de sağlık sektörü felaket denecek durumda, hiç şüpheniz olmasın.  Bakıyorsunuz ne iktidar, ne de muhalefet hiç söz etmiyor.

Özel hastaneye gidiyorsunuz sanki modern soygun yaşıyorsunuz, Devlet hastanesine gidiyorsunuz orda azar işitiyor ve gününüz beklemekle geçiyor. Nereye baksanız "küçük dağları ben yarattım" diyenler dolu.

Halk için sağlık herşeyden önemlidir, daha önemli başka şey yok.

​Gidin kendiniz görün eğer görmedi iseniz. Açıp gözlerinizi görün...

Türkiye'de ​bu gibi sorunlar her tarafa kameralar yerleştirilip suç işleyen cezalandırılmadığı ve af çıktığı sürece düzelmez, daha kötü olur.

Devlet Hastanelerine doktor olmayan Genel Müdür tayin edilip bütün yetki ona verilmediği sürece daha da kötüleşecektir.

Dikkat edecek olursanız bugün birçok suçlu artık yakalanıyor çünkü hem mobese'ler var, hem de çeşitli binalarda özel kameralar bulunuyor. Eskiden böylemi ​ idi?

Faili meçhul yüzlerce hatta binlerce suç vardı, bugün artık öyle değil. Buna sebep kameralardır, o zaman sende kullan hem trafikte, hem hastanelerde...

Bugün kameralar dünyanın her tarafında inanılmaz ucuzlamıştır. ​  Hem nelere paralar veriliyor kamera mı pahalı geldi yoksa teknoloji mi zor geldi?​

Buna rağmen hiçbir şey yapmayıp sadece beton binaları örnek gösteriyorsan, üstelik bir de af çıkarıyorsan, ne diyeyim bilmem ki...

 


İzlenme: 586
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR