Trafik Kazaları

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar hemen her akşam ulusal televizyon kanalları anahaber bülteninde gün içinde meydana gelen trafik kazalarını söylüyorlar. Daha dün 10 ölü ve onlarca yaralı vardı. Bunlar önemli kazalar, birde ufak ufak olan sadece 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı kazalar var televizyonlar onlardan bahsetmiyor ufak kaza diye.

Neden oluyor bu kazalar? Eminim herkesin bir düşüncesi var.  Ama birgün ayırın Marmaris Atatürk heykelinin bulunduğu yere gidip oturun. Daire trafiğine bir bakın uyan varmı? Ordan kalkın Muğla'ya gidin Denizli İzmir otoyol ayırımındaki daire trafiğine bir bakın tam bir kepazelik. Kurallara uyan tek bir araç dahi yok.

Burda yapılacak tek şey var, sürücü kurslarını toptan kapatacaksınız, böyle sürücü kursu olmaz. İnsanlar daire trafiğini bilmiyor. Anlaşılan ya öğretmiyorlar, ya da kafalar almıyor. Kafalar almıyorsa ehliyetide verip saatli bomba gibi halkın arasına yollamayacaksın.

Herhalde bu sürücü kurslarını kontrol edende yok. Soma'da o kadar insan öldü, ağzı olan konuştu ama trafik kazalarında bir ayda belki en az Soma'da ki kadar adam ölüyor kimse birşey yapamıyor veya yapmıyor.

Bence bu Polisin işi hiç değil, Hükumetin işi, Bakanlık sürücü kurslarını ya özelleştirecek, ya da çok sıkı şekilde kontrol altında tutacak başka türlü günlük trafik kazaları ve ölü listesi gün geçtikçe kabaracaktır.  Herhalde günde 10-15 ölü kafi gelmiyor daha fazla olmasını bekliyorlar kontrolları daha iyi yapmak için.

Sevgili okurlar bu çok ciddi bir durum, hergün onlarca insanımız ölüyor, bu arada hiç suçu olmayan insanlarda ölüyor veya yaralanıyor hatta sakat kalabiliyor. Devletin mutlaka bir ciddi tedbir alması lazım.  Sürücü kurslarının neticelerini daire trafiğinde görüyoruz, buna acilen çare bulunmaması halinde Soma'dan çok daha büyük felaketlere gebeyiz demektir.


İzlenme: 1002
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR