TELEFON KAYITLARI‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar bir kurumu aradığınızda söylenen ''hizmet kalitesi açısından konuşmalar kayıt altına alınacaktır'' uygulaması Avrupa ve Amerika'da kesinlikle yasak olup hertürlü yasaya aykırıdır. Yapılan konuşma özel bir konuşmadır ve sizin izniniz olmadan kayıt altına alınmasıda hukuken yasaktır.

Yurtdışında bazı özel ve kamu kurumları bunun için arayana sorarlar, ''kayıt altına alınmasını kabul ederseniz 1 e basın, etmiyorsanız 2 ye basın'' derler. Avrupa'da da önce kimseye sormadan bu kayıtlama tatbik edildi,  ama anında mahkemeye götürülerek durduruldu. Bizde kimse önemde vermiyor onun için ilgilenmiyor hani gençlerin revaçta argosu ile sallamıyorlar.

Halbuki burda telefon dinleme olaylarının en basiti ihlal ediliyor. Efendim adam telefon edip küfür ediyormuş, onun için kayda alıp kimin küfür ettiğini tespit edecekmiş. Sokaktan genel telefondan ararsa ne olacak? Tespit etse ne olacak?  Onun yerine sen terbiyeni bozmayıp vatandaşla dostça, yardımsever olarak konuştun da yine küfür mü etti? Biz kabahati kendimizde aramayıp batı medeniyetinin buluşlarını satın alıp kullanıp zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkmayı seviyoruz.

Avrupa ve Amerika'da bütün insanlar birinci sınıf mı? Orada küfür eden yok mu? Hep bir kılıf uyduruyoruz ve istediğimizi yapmak için şekilden şekile giriyoruz. Resmen tiyatro oynuyoruz.

Ondan sonra devlet telefon dinleyince hemen zıplayıp kızıyoruz. Ama daha dün telefonda konuşmayı kayıt altına alacağız dedikleri zaman sesini çıkartmıyordun.


İzlenme: 906
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR