TEKNOLOJİYE BUYRUN

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

 

Sevgili okurlar birkaç haftadır Marmaris'te hemen hergün devamlı olarak çeşitli saatlerde elektrik kesintisi yaşanıyor.  Anlaşılan yalnız trafikte değil, elektrik dağıtımında da saygı kalmamış çünkü evvelden haber dahi verilmiyor.

Marmaris Türkiye'de altın yumurtlayan tavuktur, üretemediğimiz için Allah'ın vermiş olduğu doğayı yabancı turistlere kiralayıp ülke refahına katkıda bulunan insanların çoğunlukla yaşadığı yer.  Burada görev yapan elektrik idaresi veya Yatağan Santral sorumluları bu gibi durumlarla insanlara saygı duyup halkı bilgilendirmeleri önemli bir erdemdir.

Çünkü turistlere alay konusu ve rezil oluyoruz...

Ülkenin turist ağırlayan en önemli birkaç yerinden biri olan Marmaris'te bu durum mutlaka geciktirilmeden Sayın Cumhurbaşkanına duyurulmalıdır. Nereden ve nasıl olursa olsun Yatağan'dan kaynaklı kesinti dahi olsa 21.ci yüzyılda mutlaka bunun acilen çaresi bulunmalıdır.

Aksi halde Sayın Cumhurbaşkanının yerli ve elektrikli otomobilimizi, insansız uçaklarımızı ve daha birçok şeyi kendimiz yapacağız derken bu elektrik kesintileri sanki sabotaj gibi...

İnsana saygı duymayıp haber dahi vermeden aniden kesilen bu elektrikler aynı zamanda Cumhurbaşkanı ve arkadaşlarının emeklerine ve sözlerine karşı da büyük saygısızlıktır.

Milyonlarca Dolar verip F35’leri ısmarlarken bu paraların bir kısmını da olsun çıkaran Marmaris'te günün ortasında elektrik kesiliyorsa bu geçiştirilecek bir iş değildir.

Sevgili okurlar bu gerçekten herşeyden daha önemli ve utanılacak bir durumdur. Eğer, hangi sebepten ve hangi kişiler tarafından olursa olsun, teknoloji çağında arıza anında giderilemeyip hergün elektrik kesiliyorsa bu küçümsenecek bir şey midir?

Bu elektrik arızalarının mutlaka Sayın Cumhurbaşkanımıza duyurulması, elektrikli otomobil ve insansız uçak ve diğer teknolojilerden önce Yatağanda çare bulunması açısından önemlidir.

Bir diğer önemli vatandaşlık kuralı ise insanlara saygı duyup bilgi verme erdemidir.


İzlenme: 200
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • EN NEŞELİ SOKAK

    23 Nisan kutlamalarının Marmaris’teki belki de Türkiye’deki en renkli adreslerinden biri