TC KİMLİK NUMARASI‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

    Sevgili okurlar maalesef hem beğenmiyoruz, hemde birçok can alıcı şeyleri batıdan alıyor veya kopya ediyoruz.
Geçen gün Almanya'da tanıdığım bir doktor kardeşimiz dert yanıyordu. Kendisi Almanya doğumlu, Türkiye'ye dönüş yapan babası vefat ediyor ve kendisi ile kızkardeşine bir ev miras kalıyor. Doktor oldukça zengin ve kendi hissesini kızkardeşine bağışlıyor.
Bu nedenle İstanbula geliyorlar ama kendisinde TC Kimlik numarası isteniyor. Avrupa'da yaşayan yüzbinlerce Türk asıllı Alman vatandaşının böyle bir numarası yok. Olmayınca sorun çıkıyor.

Nasıl anne kızlık soyadı rezaleti varsa bu TC Kimlik numarası icadıda batıdan alınma. Kurmay adı altında dolaşan ve batıdada okumuş olan vatandaşlar bunu ülkeye getirdiler. Bu Amerika'da 2.ci dünya savaşı, Kore, Vietnam vs. harplerde Amerikan Silahlı Kuvvetlerinde başladı ve ismine ''Sosyal Sigorta Numarası'' dendi. Avrupa ise bunu reddetti kabul etmedi, insanı fişleme olarak kabul etti.

Şimdi bizde nerede ise yakında imzasını ismini yazarak değil TC Kimlik numarasını yazarak atsanız daha makbul olacak.

Bu fişleme ile neye ulaşılacak? Anlamış değilim. Düzgün insanlar kontrol altında tutulacak doğrudur ama düzgün olmayanları nasıl tutacaksınız? Asıl tutulması gereken onlar...
Avrupa'dan gelip Amerikan Elçiliğinde kendini ve başka insanı öldürüp diğerlerini yaralayana tesiri olacak mı bu fişlemenin?

Şimdi Almanya Başbakanı Merkel Türkiye ziyaretinden döndü ve Türkiye'nin Avrupa İnsan hakları Mahkemesinin kararlarına uymadığı konular hemen önüne kondu. Uyacağına imza atmış olan Türkiye şimdi buna cevap verecek.


İzlenme: 903
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR