SÜRÜCÜ KURSLARI VE TRAFİK‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar geçenlerde sürücü kursları ile ilgili yazmıştım. Bakıyorum maalesef büyük yanlışlıklar var, trafik ne yapsın onlarda çaresiz.

Gidin Muğla'ya  yol ayırımı olan daireye veya Marmaris Atatür heykeli önündeki daireye, bakın ne göreceksiniz? Tamamen ve eksiksiz olarak sürücü kurslarında önceliğin dairede olduğunun öğretilmediğini göreceksiniz. Yani daireye girmiş olan araçtadır öncelik ama bizde tamamen ters. Herhalde trafik polisleride şaşırıyor ve fazla karışıp durumu dahada karıştırmak istemiyor.

İzmir otobanına çıkıyorsunuz en sağ şeridi kamyon ve ağır vasita şeridi sanan %90 araba var, herkes ortadan gidiyor. Avrupada bu suçtur ve para cezası alırsınız. En sol şerit sadece sollama şerididir.

Hadi bunuda bırakın ama daire trafiği bu sürücü kurslarını çok kötü duruma sokuyor.

Her akşam televizyon kanallarında ölü sayılarını duyuyoruz trafik kazalarından. Neden olduğunu araştırtmıyoruz aynen devam diyoruz.

Bence bu işin çekirdeği sürücü kurslarıdır. Orda sürücüye trafik kuralları çok iyi öğretilmeli kafasına kazınmalıdır. Şimdi başlansa belki 5-10 sene sonra trafik kazaları azalacak işin ciddiyeti anlaşılacaktır.

Yoksa duble yollara radar arabası koymakla bugüne kadar nasıl hiçbirşey değişmedi ise bundan sonrada değişmeyecek. Radar arabalarının şehir içinde faydası olur şehir dışında değil. Şehir içinde yavaş gitmeyi ve kurallara uymayı öğretemediğimiz sürücüye uzun yolda pusu kurmak sadece birkaç kuruş para getirir başka faydası olmaz. Kazaları asla önlemez.


İzlenme: 980
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR