Suriyeliler

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar İstanbul Suriyelilerden feci şekilde bıkmış. Taksici, minibüsçü, otobüsçü, manav, bakkal kim varsa hepsi Suriyelilerin biran evvel ülkelerine geri dönmelerini istiyor.
Bazıları bunların İstanbul civarlarında mülk satın aldıklarını ve dönmeyeceklerini belirtiyorlar. Sokaklarda hemen hemen bütün dilenciler Suriyeli. Yani bizim dilencilerin elinden mesleği almışlar.
Temizlikçi kadınlar günde 30,--TL ye çalışıyorlarmış, bu demek bizimkiler aç kaldı.

Almanlar 1960 larda Türk işçilerini aldılar ama o zaman Almanya'da işçi azdı, herkese 3 iş yeri düşüyordu içinden seçmek serbestti. Türkiye Almanya gibi değil, Üniversite mezunları bile iş bulamıyor. Bu durum yabancı düşmanlığı getirecektir ve inşallah ilerde kötü şeylere sebep olmaz.
Bence Suriyelileri almak yanlıştır, Almanlar Türkleri ihtiyaçları olduğu için aldı, keyfinden almadı ama biz Suriyelileri ölmesinler diye aldığımız iddia ediliyor. Türkiye her ölecek olanı alan bir ülke midir? 

Acaba aynı şeyin tersi olsaydı Türkleri kim alırdı? Bu araplar mı? 

Her komşuda ki kavganın mağdurlarını biz mi alacağız? O zaman bunlar Türk nüfusunu geçer ve ilerde Kürtler gibi eyalet kurmak isterler. 

Bir vatandaş olarak ben tamamen karşıyım. Her şekilde yardıma varım ama buraya almaya yokum. İstesek bu insanlara çok büyük miktar maddi ve manevi yardım yapar Suriye'de yani kendi ülkelerinde insan gibi yaşayabilmelerine yardımcı olabilirdik, ama buraya çağırmak onları kaybetmek demektir. Kime iyilik ederseniz kötülük görürsünüz sözü buradan gelir. Hiçbir şeyi abartmamak ifradına kaçmamak lazım. Yoksa gün olur geri teper.

Esed ile dost olursunuz veya olmazsınız, sırf ona kızdığımız için böyle birşey yapmak yanlıştır.

İstanbul'da en çok konuşulan mevzu Suriyeliler ve halk çok şikayetçi. Umarım politikacıların kulağına gidiyordur zira seçimler hayli yaklaştı. 

Sevgili okurlar şöyle tarihe bir bakınız hangi İslam ülkesi demokrasiyi içine sindirmiştir? Bir tek Türkiye'yi göreceksiniz o da darbelerle, muhtıralarla ite kaka bugüne gelmiştir. Türkiye dışında hep dikta ile yönetilmiştir İslam ülkeleri. Şimdi Amerika bunu bozmaya çalışıyor başta Saddamı sonra Kaddafiyi öldürttü. Eline ne geçti? Demokrasiyi getirebildi mi bu ülkelere?

Hiçbir zamanda getiremeyecektir, en büyük şahit tarihtir. Amerika kaşıdıkça kaşınanlar hertarafı daha da çok saracak ve memnuniyetsizlik yayılacaktır.


İzlenme: 917
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR