SOSYAL MEDYA VE TRAFİK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

Sevgili okurlar geçen gün iki konu ile ilgili yazmıştım 1) Sosyal medya, 2) Trafik. Bunlardan hiç söz etmiyor adaylar. Ama çok önemli konular. Hergün sosyal medya'da yüzlerce yazılar yayınlanıyor ama kim okuyor?  Belli bir genç toplum var onlar çalıyor ve onlar oynuyor.

Siyasi partiler Anadoluya yaşlılara akıllı telefon dağıtıp hemen ücretsiz derslerle kullanmasını öğretmeli.  Bunu bütün dünya yapıyor bizim yaşlılarda bal gibi öğrenir.

Diğeri de Türkiye'nin vitrini olan yılda binlerce ölü, onbinlerce yaralısı olan Trafik.

Kimse bunlardan bahsetmiyor. Trafik yanlız İstanbul'da değil tüm Türkiye'de büyük sorun. Park ayrı ve büyük bir sorun.

Yabancıların en çok dikkatini çeken kötülük trafik. Siyasi partiler sanki çözümden kaçıyor, hiç söz etmiyor.

İsteyen istediğini yapıyor. Şöyle bir İstanbul Bağdat Caddesine bakın herşeyi orada göreceksiniz. Devlet orada park edip trafiği engelleyenleri dahi önleyemiyor.

Yoksa hep aynı şeylerle seçim kazanmak oldukça zordur, yenilik, değişim için mutlaka şarttır. Bunu gören devletin gücünden şüphe ediyor.

Bakın Fenerbahçe seçimleri bir örnek ve değişim yeniliklerle gelir yoksa lafla olmaz.

Anlaşıldığı kadar Muharrem İnce iyi bir hava yakaladı ve tüm batı basını önde gittiğini yazıyor, hiç bu kadar umulmazdı ama öyle. O zaman değişimi yeniliklerle anlatmalıdır eski şiirlere ve hikayelere Türk halkının karnı tok.

Aynı şekilde sosyal medya Anadolu'ya yayılmalı ve oralarda okunmalı yanlız gençlere hitap etmemeli.

Kahvelerde oturan bazılarının dedikodu yaptıkları yerlerde akıllı telefon kullanması öğretilmeli. Yoksa bu sosyal medya'nın faydası sadece bilenedir.

Şunu asla unutmamalıyız devir değişim ve yenilik devridir, biz de yenilik ve değişimi zamanında yapmazsak treni kaçıracağız ondan sonraki tren ne zaman gelir bunu hiç bilemeyiz belki de hiç gelmeyebilir.


İzlenme: 264
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR