SİLAH BULUNDURMAK VEYA TAŞIMAK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

Sevgili okurlar Türkiye'de en yanlış kanunlardan başta gelenleri arasında halkın silah bulundurmak ve taşıması gelir. Bu kanunu rahmetli Özal Polislere maddi katkıda bulunmak için yakalanmış silahları satıp para kazanmaları için çıkartmıştı.

Ülkenin başına büyük bela oldu.

Milyonlarca silah ruhsatı var, maalesef.

Vergi almak için yapılan herşey mübah olamaz. Bu ruhsatlı silahlarla insanlar öldürülüyor, yaralanıyor veya tehdit ediliyor.

Ne gereği var? Olmasa olmaz mı?

Silah asla bir oyuncak değildir.

Amerika'da müsaade ediliyorsa Türkiye'de de müsaade edilmesi mi gerekiyor ? Biz Amerika'nın her yaptığını yapmak zorunda mıyız?

Avrupa'da silah yasaktır. Emekli subay veya Polis dahi olsanız silah taşıyamazsınız, yasaktır. Silah sadece görevde iken taşınacak bir alettir. Bugün Türkiye'de kaç tane silah ruhsatı verilmiş bilmiyorum ama en az bir o kadar da ruhsatsız silah var.

Bu ruhsat kanunu çıkarılırken düşünülmesi gerekirdi, şimdi nasıl değiştireceksiniz? Herkesin birçok para verip aldığı silahları nasıl toplayacaksınız? Mümkün değil...

Silah insanı öldürebilecek veya yaralayabilecek bir alettir. Bunun sivillerde bulunmasının ülkeye faydası nedir? Eğer vergi ise bunu başka yerden de eşitlemek mutlaka mümkün.

Adam beline takmış silahı ve göstererek bir şekilde tehdit ediyor, bu normal midir? Alınan vergiye değer mi?

Ne pahasına olursa olsun vergi alabilmek için bu gibi şeyler icat etmenin ülkeye ve insanlığa verdiği zarar vergi miktarı ile ölçülemez.

Zararın neresinden dönülse kardır.


İzlenme: 438
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR