SENİ BİTİRİRİM‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

  Sevgili okurlar evvelsi gün akşam anahaber bülteninde tesadüfen ülkemizde bir yerde Milletvekili'nin Polis memuruna söylediği, bağırarak ''Seni bitiririm'' tehdidini duydum ve gördüm.
rnAklıma kendi yaşadığım bir anı geldi ve bu durumda değil AB'ye girmek, vizesiz bile Avrupa'ya gitmemize daha çok zaman olduğuna bir defa daha inandım.
rn
rn80'li yılların başı Almanya Avusturya hudut kapısı ''Schwarzach'' da büyük bir uyuşturucu operasyonu var. Uyuşturucu getiren bir TIR bekleniyor. Yaklaşık 25 sivil ve en az o kadar resmi Polis yerlerini almış. Operasyonu yöneten İlçe Emniyet Müdürü seviyesinde bir Alman Polis.
rn
rnTIR geldi, şoför çıktı ve pasaportunu alman gümrükçüye verdi, gümrükçü pasaportla içeri girdi ve damgalayıp geri getirip verdi şoföre. Şoför tam hareket ederken birden tutuklandı, aynı zamanda Gümrük binasınada hücum ettiler ve gümrükçüde tutuklandı. Biraz sonra içerden Gümrük Müdürüde elleri kelepçelenmiş getirildi. TIR şoförü parayı pasaportun içine koymuş ve vermişti, gümrükçüde içeri götürüp müdüre vermiş ve giriş damgasını vurmuştu. Bu şekilde büyük para topluyorlardı.
rn
rnGümrükçüler avukatlarını istediler ve susma hakkını kullandılar. Avukatlarına haber verildi. Aradan 10 dakika geçmemişti bir Alman Polis (o zaman Almanya'nın Başkenti) Bonn'dan Gümrük Bakanlığı Müsteşar yardımcısı arıyor diye telefonu operasyonu yöneten Alman Polis Müdürüne verdi.
rnAlman Polis müdürü dinledi, evet, hayır biraz konuştu ve kapattı.
rnAnında hemen Bonn Emniyet Müdürünü aradı ve derhal Gümrük Bakanlığı Müsteşar Yardımcısını makamında tutuklamalarını istedi. Çünkü Müsteşar yardımcısı kendisini tehdit etmiş, Gümrük Müdürünü serbest bırakmasını istemişti.
rnMüsteşar yardımcısı tutuklandı ve işini kaybetti, ağır bir para cezası aldı, hayat boyu devlet memurluğunu kaybetti.
rnBu operasyonu yöneten Emniyet Müdürü ise çok daha fazla yükseldi, bir Eyaletin tüm Kriminal Polisin Genel Müdürü oldu.
rn
rnŞimdi düşünüyorumda Milletvekili ''seni bitiririm'' diyecek Polise. İnanın bana daha Almanya'da anasının karnına böyle bir Milletvekili düşmedi. 


İzlenme: 1420
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR