SAĞLIK SEKTÖRÜ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar zaman zaman muhalefet partilerini ve onların liderlerini burada eleştiriyorum ama bu sefer en önemli sektör olan sağlık sektörünün acıklı halini gözönüne getirmeliyiz.

 
İktidar Partisi fırsat buldukça Sağlık Sektörü için birşeyler yapmaya uğraştı ama maalesef başaramadı. Bu işi Sağlık Sektör'ünün içinden  gelen birilerinin başaramayacağı zaten belli idi.
Zaman zaman darp edilen doktor ve hemşireleri gazete ve televizyonlarda gördükçe üzülmemek mümkün olmuyor.
Bende bir doktor oğlu ve doktor damadıyım. Eskiden bu kadar çok doktor ve hastane olmadığı için göze batan durum yoktu, ama şimdi göze batmıyor,  kör ediyor.
 
Türkiye'de Sağlık Sektörü tek kelime ile bitik'tir. ''Çabalama kaptan ben gidemem'' diyor.
 
Bazen ufak değişiklikler geliyor, kıpırdanıyor ama temeli tamamen çürük olduğu için tutmuyor.
 
Dar gelirli, zor geçinen bir aile'nin hastanede işi olsa pamuk eller dibine kadar cebe inecek çünkü sigorta sadece ufak bir kısmını ödüyor. Cep'te bir şey varmı diye soran yok.
Birde yolunacak kaz geldi diye ne araştırma varsa yapılır. Hepsini bir yana bırakın insan muamelesi görüp görmediğiniz de ayrı bir trajedi.
 
Devlet ve Sigorta Hastaneleri ise çok daha değişik, sanki çalışanlar mahkumlar ve zorla çalışıyorlar. Suratlarından düşen bin parça, yaptıkları iş sanki angarya ve silah zoru ile çalıştırılıyorlar.  Devlet bunu bal gibi biliyor ve görüyor ama birşey yapamıyor, aciz kalıyor.
 
Seçim konuşmalarına bakıyorum o kadar doktor ve hemşirenin darp edildiğinden bahseden yok çünkü bu işin altından kalkamayacaklarını bütün partiler biliyor ve hiç dile getirmiyorlar.
 
Köprü yapmak, yol yapmak, alt ve üst geçit yapmak, af çıkarmak, ikramiye dağıtmak güzel şeyler ama hiçbiri sağlık kadar önemli değil.  Keşke herşeyden önce sağlık sektörü tam manası ile düzeltilebilseydi.
Sağlık sektörünü ''ama'' ve ''fakat''sız düzeltebilecek ilk siyasi parti Türkiye'de yıldız olacaktır.
Çünkü insan hayatında sağlık kadar önemli başka hiçbir şey yok.


İzlenme: 255
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR