RUSYA

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar şimdi Rusya'yı hemen gözümüzde büyütüyoruz bu da gösteriyor ki dünyayı henüz iyi tanımamışız veya tanımak istemiyoruz. 

Rusya ile Amerika 2.ci dünya harbinden bugüne kadar aralıksız birliktedirler ve en büyük gizli müteffiktirler.  Yaşları müsait olanlar hatırlayacaklardır Küba krizinde John F Kennedy Küba'ya yardım getiren Rus gemilerini bombalayacaktı, sonra ne oldu? Kennedy öldürüldü ve öldüreni de başkası öldürdü ve bugüne kadar ne olduğu bile anlaşılmadı. Kennedy ailesi nerede ise yok oldu.
 
CIA Başkanı olan baba George Bush Amerika Başkanı olunca Rusya'da da KGB Başkanı olan Gorbaçov ile oturup 1945 te Yalta konferansında danışıklı olarak bölerek 3 yıl sonra İsraili kurdukları dünyanın merkezini 45 yıl sonra 1990 da birleştirdiler.  
Bu 45 yıl içinde Avrupa'ya yeni bir form verildi. 
 
Duvarların yıkılmasından önce Avrupa'da bulunan Sovyet irtibat subayları herzaman Amerikan PX yani gümrüksüz mağazalarından alışveriş hakkı bile vardı. Bol bol Viski ve Amerikan sigaralarını yıllarca çok ucuza içerlerdi.
Bugün uzay programlarının çoğunu Amerika ile Rusya birlikte yaparlar. Rus sivil havayollarının hemen tüm uçakları Amerikadan satın alınan uçaklardır. 
 
Diğer yandan düşman gibi görünüp taraflarına silah ve ağır silah satışlarını da unutmazlar. Rus ekonomisi de, teknolojisi de Amerika ve Almanya'ya kıyasla hayli zayıftır. 
 
Şimdi mahallenin bu iki gizli dost ağabeylerini birbirine karşı oynamak ne kadar akıllı iştir? 
 
Halen birçok Rus bilgisayar mühendisi, fizikçiler Amerika'da çalışmaktadırlar. 
 
Demek istediğim Amerika ve Rusya birbirlerine ters ve zaman zaman düşman gibi görüntü verirler, bunu yapmaya mecburdurlar. Aslında tam tersine çok yakın dostturlar, bunu anlamayan dünyayı tanımamış demektir. 


İzlenme: 1098
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR