OTEL TURİZMİ HIZLA AZALIYOR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar gerçekleri artık zamanında görmemiz gerekiyor, geç olunca hiçbir işe yaramıyor. Bakınız Amerika, İngiltere, Almanya, Hollanda, Fransa Kruvaziyer Turizmine emin adımlarla girmiş durumda.

Almanların AIDA isimli Transatlantikleri tam 12 tane oldu ve daha devamlı yapılıyor. Tamamına bakarsanız denizlerdeki Kruvaziyerler 300'ü aşmış durumda. Bunların her biri en az 2500 yolcu ve 950 personel alıyor. En az olanından söz ediyorum, çok daha büyükleri de mevcut.

MSC ve diğer çeşitli gemiler dünya denizlerinde iklimlere göre, hem yaz hem kış Milyonlarca yolcu gezdiriyorlar.

Herşey dahil oluyor, sadece bazılarında bahşişler ayrı ödeniyor. Gemilerde ne ararsanız mevcut. Kumarhaneden tutun diskoteke, masaj salonlarına, çocuk bakım evlerine, çeşitli içkili veya içkisiz lokantalara, spor salonlarına, dans derslerine hemen herşey var.

Avrupa veya Amerika'da seyahat acentalarına sorarsanız gemilerin büyük çoğunluğunun dolu olduğunu duyabilirsiniz. Şimdiden gelecek seneye reservasyon yapılıyor. Fiyatlarda öyle ucuz filan değil.

Hangi ay isterseniz var, kışın Singapur, Malesya tarafına veya Güney Amerika'ya gidiyor, yazın Kuzey Amerika'ya, Akdenize vs. Her mevsime göre seyahat var.

Gemiler hertürlü fırtınaya dayanıklı inşa ediliyor, denizlerde en fazla fırtına 12 Bufor ve gemiler buna göre  mühendisler ordusu tarafından dünya denizleri taranmış ve fırtınalar geçmişine göre incelenmiş, yapılmış. Hepsi tarifeli olarak çalışlıyorlar.

Amerika veya Almanya'da kime sorsanız gemi tatilini tercih ediyor çünkü birden fazla yer görüyor. Denize girmek ise o da var. Gittiği yerlerde isterse kendisi, isterse gurup halinde plajlara gidebiliyorlar, denize girilebiliyor. Şehir gezisi yapılabiliyor. Yani tek kelime ile yok yok.

Hemen hergün başka bir yerde olan 5 yıldızlı Otel...

Kruvaziyer Turizminin en güzel tarafı ikide bir para yok. Herşey baştan ödeniyor.

Bakıyorum Yunanistan bile bu işe başladı bir bizde yok. Eskiden Samsun Feribotu vardı şimdi herhalde o da jilet oldu.

Yönetemedik, beceremedik  kruvaziyer turizmini...Bu gidişle inşallah Otel Turizmi hüsran olmaz.


İzlenme: 264
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR