ÖNÜMÜ GÖREMİYORUM‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

Sevgili okurlar benim okuduğum 1905 yılında İngilizler tarafından kurulmuş ve 1979 da hiçbir ücret istenmeden Milli Eğitime İngiliz Devleti tarafından bağışlanıp Anadolu Lisesi yapılan okulumuzu yeniden yaşatmak için bir İngiliz Vakfı ile anlaşmıştık. İyi bir meblağ yatırım yaparak benzer bir okulu İstanbul'da açmağa karar verdiler. Bizde kendilerini davet ettik ve 23 Ocak'ta İstanbul'da eski mezunları toplayıp bu güzel haberi vermek istedik.

Bu arada eski mezunlardan bir arkadaşımız Milli Eğitim Bakanı ile konuştuğunu ve kendisinin yabancı sermayenin Türkiye'de eğitime yatırım yapmasının mümkün olmadığını bunun kanunlarla yasaklandığını söylediğini bildirdi. Bugüne kadar yapılmış olanlar Lozan anlaşmalarına göre çok eskiden yabancı asker veya görevlilerin çocukları için yapıldığı söyledi.

 Ertesi gün Londra'dan aradılar ve sigortaların  İstanbulu tehlikeli bölge ilan ettiğini ve gitmeleri halinde sigortalarının geçerli olmayacağını bildirdiler. Bundan dolayı gelemiyoruz dediler.  Hemen bir arkadaşımızın ayakın dostu olan İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosunu aradık ve o da söyleneni teyit etti. 

Toplantıyı iptal etmek zorunda kaldık.

Yaz aylarını düşünüyorum herkesin çok dikkatli olması gerek. Bu terör belasını ülkenin içine çekersek hepimiz aynı geminin içindeyiz, birimiz kurtulacak diye bir şey yok.  Onun için Türk halkı olarak elbirliği ile terörle mücadele etmeliyiz. Silahsız nasıl ederiz demeyin, bal gibi şüpheli gördüklerinizi Polise veya yetkili kişilere bildirerek silahtan daha fazla iş görmüş olursunuz.

Başka türlü bu terörün önüne geçmek imakansız olur. Sadece asker ve Polis 35 yıldır savaşıyor ve binlerle şehit verdik, hala veriyoruz bu iş bitecekse hepbirlikte olur yanlız Polis ve askere ihale edilerek olmaz. Tüm Türk halkı kendini sorumlu tutması gerekir.

 

Aksi takdirde ne turizm, ne de diğer ticari işlerin yürümesi hayli zorlaşacaktır. Terör olan ülkeye sizler de olsanız gitmeyeceğiniz gibi.

Şu anda önümüzü görmek gerçekten zor.


İzlenme: 1183
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR