MUĞLA'DA SEÇİM ANALİZİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

Sevgili okurlar Basın haberlerine göre Milletvekili seçimlerinde Muğla yüzde 41 ile CHP 4, yüzde 28 ile AK Parti 2 ve yüzde 17 ile İYİ Parti 1 milletvekili çıkardı. MHP aldığı yüzde 6,5 oy ile bu seçimde vekil çıkartamadı. HDP ise yüzde 6 oy aldı.

1 Kasım genel seçimlerinde CHP yüzde 48,37, AK Parti yüzde 29,91, MHP yüzde 14,95, HDP yüzde 4 oy almıştı. Bu seçimde ise ilk kez seçime giren İYİ Parti, MHP’ye fark atarken, CHP’nin oylarında düşüş, HDP’nin oyunda ise yükseliş oldu.

Bu duruma bakıldığında ilk göze görünen CHP'nin iki seçim arasında yüzde 7.37 oy kaybıdır. Bu Muğla için çok kısa süre içersinde büyük bir farktır. AKP ise yerinde kalmış sadece %1 bir oynama olmuştur.

CHP Muğla örgütü bu farkın nereden ve nasıl olduğunu araştırıp çok iyi tespit etmezse 9 ay gibi çok kısa süre sonra yapılacak yerel seçimlerde de Genel seçimler gibi büyük yenilgiye uğrayacaklarını bilmelidirler.

Dikkat ederseniz Sayın Cumhurbaşkanı bir süre evvel yaşları ilerlemiş olan İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlarını, Melih Gökçek ve Kadir Topbaşı  istifa ettirdiği zaman birçok CHP'li herzaman olduğu gibi işi bilmeden ortaya fırlamış ve çeşitli ithamlarda bulunmuştu ama Cumhurbaşkanı'nın bildiği vardı, durupdururken bu işi yapmamıştı. Şimdi çok açık görebiliyoruz, İstanbul ve Ankara'yı AKP kazandı.

Böyle birşey CHP'nin hayalinden bile geçmediği zaten ortada...

Bundan dolayı da diyoruz ki 16 yılda her girdiği seçimi ve referandumu kaybeden dünyada başka bir Anamuhalefet Partisi var mıdır? Varsa söyleyin de biz de bilelim.

Hem de daha 1.ci turda...

16 yıl az bir zaman değil, bu zaman içinde 10-14 defa seçim ve referandum hazırlığı yapıyorsunuz.

İstisnasız TAMAMINI kaybediyorsunuz.

Bir öğrenci bu kadar sınava girip hepsini kaybetse okuldan atılmaz mı? Bir futbol takımı bu kadar maç kaybetse küme düşmez mi?

Bu kadar peş peşe kayıptan sonra kim kalabilir?

Sayın CHP Yönetimi toptan bırakın gidin Allahaşkına, bir kere de güvenin şu gençlere...

Yeter gayri...


İzlenme: 238
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • EN NEŞELİ SOKAK

    23 Nisan kutlamalarının Marmaris’teki belki de Türkiye’deki en renkli adreslerinden biri