MOTOSİKLETLER‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Marmaris'te trafik lambalarının birçoğu hala devam eden yol yapımları nedeni ile çalışmıyor. Bundan dolayı trafik akıyor, istediğiniz yere hemen gidebiliyorsunuz. Trafik lambaları trafiği çok aksatıyordu. Zaten Avrupa'da küçük yerlerde trafik ışıklarını sadece ana caddeye koyarlar, bizde hemen hemen her köşeye bir tane koymuşuz.

rn

 

rn

                Herzaman yazdım, en büyük dert Motosikletler. Bunların park yerleride yok, araba park yerlerine park ediyorlar arabalar açıkta kalıyor. Batıda turizmin yoğun olduğu yerlerde motosikletlere özel park yerleri gösterilmiş , onun dışında hiçbir yere park edemiyorlar. Bizde utanmasa ikinci kata çıkacak motosikletle.

rn

Almanların ''Potansiyel Organ Bağışçıları'' dediği Marmaris motosikletleri park yerleri dolayısı ile tüm araçları sıkıntıya sokmaktan başka birde hastanelerin acil servislerini sıkıntıya sokuyor.

rn

Motosikletlere mutlaka bir çözüm, kural getirmek gerekiyor ama biz bekleyip büyük kayıplar verdikten sonra yaparız, herşeyde olduğu gibi.

rn

Marmarise daha şimdiden baktığınızda motosiklet trafiğinin bir çorba olduğu görülüyor. Sağdan, soldan geçiyor, tek yönlü yola girip çıkıyor, motosiklete binen yolların sahibi şeklinde hiçbir kurala uymuyor.  Sanıyorum birçok kullanıcınında ehliyeti yok hatta yaşları bile ehliyet almaya müsait değil.

rn

Motosikletler ile ilgili mutlak bir kural konulmalı ve bu kurala herkes gibi motosiklet sürücüleride uymalı.


İzlenme: 881
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR