MERAL AKŞENER VE SİYASİ HATALAR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

Sevgili okurlar geçenlerde Alman Devlet Televizyonunda eski bir Alman Siyaset Profesörü Türkiye'de MHP'nin başına Meral Akşener gelirse iktidar'da, Anamuhalefet'te değişebilir demişti. Bugün sabah televizyonda İsmail Küçükkaya Fox Tv'de sanki izlemiş gibi aynı cümleleri söyledi.

Evet MHP Genel Başkanı ile birliklte yaşlandı, bu zamanda artık daha genç nesiller siyasette olmalılar ve yaşlılar dinlenmeliler. Zorla ve çeşitli sebepler ileri sürerek koltuğu bırakmamak hangi kurum olursa olsun geri bırakacaktır. Bunu dünyanın her yerinde görmek mümkün.

Gençler mutlaka başarılı olacaklardır ama onlara şans verilmeli hep yaşlanmaları beklenmemelidir.

Meral Akşener eski İçişleri Bakanı, devlette çalıştı ve nerede ne olur bilen birisi. Hiç korkulacak birisi değil. Şüphesiz en az Devlet bey kadar başarılı olacaktır, olmamasına bir sebep yok.

Burda işine gelmeyen aslında bence Devlet Bahçeli değil, etrafındakiler, onlar istemiyor Devlet beyin bırakmasını çünkü yeni gelecek bir Genel Başkan onlara yer vermeyecek. Kendi yerleri gitmesin diye hertürlü takla atabiliyor insanlar.

Hukuki pürüzler giderildiğinde Kurultay mutlaka yapılacak, geç bile kalındı delegeler gelecekte MHP yi yönetecek olan Genel Başkanı ve kadroyu seçecektir. 

Devlet Bahçeli 7 Haziran seçimlerinde %60 oy almış olan muhalefet partileri ile birleşmeyerek 2.ci bir seçime gidilmesine sebep oldu. Bu dünyanın neresine giderseniz gidin büyük bir siyasi hatadır. Belki bir koalisyon halinde çözüm bulunacak ve tek kişi bile ölmeyecekti.

Alman siyasetçinin ve Fox Tv de İsmail Küçükkaya'nın dedikleri gibi MHP'de Meral Akşener Genel Başkan olması halinde Türkiye'de İktidar veya Anamuhalefet mutlaka ilk seçimde değişecektir.


İzlenme: 770
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR