Marmaris sahil yolu

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar eski Belediye Başkanı merhum İsmet Karadinç sahil yolunu düzeltmek ve medeni bir şekle getirmek için çok uğraştı, başardı da. Çok güzel bir sahil yolu, o zamana göre, ortaya çıktı.

Ancak Türklerin hemen hemen hepsinde elde edilen şeyi korumak hasleti yok.

Zamanla kamyon, otomobil, inşaat kamyonları geçerek sahil yolundaki taşları kırdı ve çökertti, berbat etti.  O zaman kendisine şahsen bunlara mani olmasını söylediğimde seçimlerde oy almayı düşünerek fazla birşey yapmadı.

Halbuki yaz aylarında tüm sahil boyunca denize giren veya güneşlenen onbinlerce turistin yanlız Marmarise olmayıp Türkiye'ye katkıları olduğunu düşünürsek bunun yerel olmayıp Milli bir görev olduğuda aşikar.

 

Aradan zaman geçtikten sonra şimdiki Belediye Başkanı Ali Acar sahil yoluna el attı. Bazı yerleri yıkıp yola kattı ve çok güzel bir sahil yolu meydana getirdi. Bu sefer daha iyi imkanlarla İsmet Karadinç'in yaptığından çok daha modern ve temiz oldu.

Geçen gün sabah erken saatlerde yürürken baktım maalesef değişen birşey yok, kamyonlar, çöp kamyonları, çeşitli otomobiller geçiyor, yol gibi kullanıyorlar. Taşlar başlamış çatlamaya ve çökmeye.

Çok güzel şeyler yapıyoruz ama koruyamıyoruz, işte gidin bakın.

Ben olsam o yoldan bisiklet dahil hertürlü motorlu aracın geçmesini yasak ederim. Sadece yayalara açarım. Çöp varillerini ara sokak başlarına koyarım, herkes zahmet olmazsa gidip çöpünü oraya atsın, çöp kamyonuda sahile girmeden ordan çöp toplasın. Önemli olan yapılanı korumak olmalı. Yıkmak çok kolaydır.

Sayın Ali Acar çok büyük emek verdi bu yolun yapılması için, sabah erken saatlerde gidip yapıyı kontrol ettiğini gözlerimle gördüm ama şimdi o güzelim yoldan çöp kamyonlarının geçmesi, özel otomobil trafiği olması, ev ve dükkanlarının önünü otopark gibi kullanmalar hiç iyi bir manzara değil. 

Bence emeğe hıyanettir başka birşey söylenemez.


İzlenme: 967
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR