KEMAL KILIÇDAROĞLU

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bir süre önce yine yazmıştım, acaba... Acaba diyorum ve inanamıyorum bu Kılıçdaroğlu gizli bir AKP'li mi?  Ne kadar aklıma bile getirmeyeyim desem konuşma ve hareketleri bunu gösteriyor.  İnşallah yanılmışımdır.

Neden böyle düşündüğümü sormayın Sayın Bahçeli uygun bir örnek değil mi?

Aslında Sayın Kemal Kılıçdaroğlu fevkalade düzgün, dürüst gayet iyi bir kişi, eminim herkes bu konuda aynı fikirdedir.  Ancak Sayın Kılıçdaroğlu'nun tek bir tane çok büyük hatası var bunu ne kendi, ne de partisi henüz ya göremiyor, ya da görüp anlamıyor. 

Bu da CHP’deki sari hastalık olan ve kendilerini her konuda geri bırakan "istifa kompleksi" bulaşıcı hastalığı.

rn

Sayın Yılmaz Özdil çok büyük bir kitle'nin düşüncelerini ​,​ yazdığı gazetede dile getirmiş ve Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ricada bulunmuş..."Bunca senedir ​​ hiçbir şey istemedim ilk defa birşey rica ediyorum, tek adam seçildin hazır OHAL de kalkmamışken ilk icraat olarak gözünü seveyim şunu görevden alıver, kırma beni, kayyuma bile razıyız. CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri almak mümkün değildir"" diyor...

Kılıçdaroğlu bu şekilde hareket etmekle CHP'yi zayıflattığının farkında değil, yerel seçimlerde kendisi gibi 70-80 yaşında ihtiyar Belediye Başkanı adayları ile bunu daha açık şekilde görecek ama ona da sadece kendinin inandığı bir sebep bulacaktır.  Zaten CHP bu ve benzer nedenlerle bugünkü hale geldi. Televizyonların  hepsinin seçimlerde yayınladığı Türkiye haritasına bakın, hemen her tarafı sarı renkte AKP, sadece Ege kıyıları Muhalefet. Bu Anamuhalefetin kafa yapısını göstermiyor mu?

Artık değişmesi gerekmiyor mu?

Kılıçdaroğlu ​ Sayın Erdoğan’ı kutlamayacağını televizyonlarda söylüyor, o zaman demokrasiye de saygısı yok demektir. Erdoğan kendini seçmedi çoğunluk tarafından seçildi.  Seçimlerin yapılış şeklini beğenmiyorsan katılmayıp bütün dünyaya karşı protesto etseydin.   Hem yapamadın, katıldın şartları kabul ettin şimdi de itiraz ediyorsun.

Zamanında istifa edip yerine bu işi daha iyi yapacak olanlara fırsat verseydi ​n​ , işin çok daha değişik olabileceğini düşünemedin.

İstifa derken elbet yalnız Kılıçdaroğlu'dan bahsetmiyorum onun gibi düşünen yönetimi ile birlikte ​ toptan​ demek istiyorum.

Birde her zaman olduğu gibi tipik CHP mantığı ile seçimlerde başarılı olduklarını söylüyor. AKP % 7 oy kaybetmiş ! Her seçimde CHP'nin başarılı olduğu bir sebep bulunuyor ama buna inanan olsa bari...16 yıldır seçim ve referandum neticeleri halkın bu palavralara inanmadığının en net ispatıdır...

Yerel seçimlerde bu mantığın çoktan bat​mış olduğunu defalarca olduğu gibi bir daha göreceksiniz...


İzlenme: 171
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • EN NEŞELİ SOKAK

    23 Nisan kutlamalarının Marmaris’teki belki de Türkiye’deki en renkli adreslerinden biri