KAŞIKÇI CİNAYETİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Kaşıkçı isimli Amerikan gazetesinde çalışan Suudi Arap bir gazeteci, İstanbul Suudi Arap Başkonsolosluğuna evlenme müracaatı için girdi ve çıkmadı. Evleneceği nişanlısının ise birlikte Konsolosluğa neden girmeyip dışarda beklediği ise işin en önemli noktası.  Daha sonra Suudi Arap Krallığı Gazetecinin içerde arbedede öldüğünü beyan etti.

Ceset ise buharlaştı...

Yıllar önce görevde iken Almanya'da benzer bir olay olmuştu. Uwe Barschel isimli Hristiyan Demokrat önemli bir Politikacı, Schleswig-Holstein Eyaleti Başbakanı idi ve 11 Ekim 1987 de Cenevre'de Beau-Rivage Otel odasındaki banyoda ölü olarak bulunmuştu. Bütün araştırmalara rağmen bugüne kadar faili meçhul olarak kaldı.

Burada resmen bir devlet terörü var. Kuvvetle tahminim bu iş için Suudi Krallık Amerika'dan izin almış olması şart aksi halde kesinlikle yapamaz. Hem CIA,  hem Mossad'ın haberi olması lazım.

Bu iki örgüt o kadar ileri teknoloji ile çalışıyor ki, nerede ise 5-10 seneye kalmaz Suud Kralına uzaktan idrar tahlili dahi yapabilirler.

Bugünkü teknolojik ortamda yabancı bir ülkenin topraklarında böyle birşey yapmak, 15-16 kişiyi özel uçakla yollamak ve adamı öldürüp alıp getirmek CIA ve Mossad'ın bilgisi dışında yapılmasının imkan ve ihtimali olamaz. Bu gelenler, içlerinde yüksek devlet memuru da mevcut, kendi kafalarına göre yabancı bir ülkeye gidip bu işi yapamazlar.

Bu aynı zamanda Suudi Krallık aleyhine yazı yazan diğer kişilere de bir mesaj olarak yapılmış.

Amerika Birleşik Devletlerinin Başkanı Trump'un daha 3-4 hafta evvel Kralın oğlunun yüzüne karşı söylediği ''biz arkanızda durmazsak 2 hafta bile yaşayamazsınız'' sözü de bunun en önemli kanıtıdır.

Suudi Arap devletinin arkasında hiç şüpheniz olmasın Amerika ve İsrail var.

Onların servislerinin haberi olmadan bu gibi işeri değil yapmak akıllarına bile getiremezler.


İzlenme: 504
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR