KAKALAKİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar "kakalaki" kelimesini herhalde Türkiyede ya hiç duymadınız, ya da çok az duydunuz ancak Almanya'da çalışan Türkler mutlaka duymuştur. Almanlar Türklerin çoğunluğuna kendi aralarında "kakalaki" derler. Kakalaki Türkçe "hamam böceği" demektir, İstanbul Türkçesinde ise "kara fatma" denir . Bilhassa siyah peçe veya siyah başbağları ile kapanmış olan kadınlarla, siyah saçlı ve siyah bıyıklı Türklere Almanyanın her bölgesinde genellikle kendi aralarında Almanlar kakalaki derler.  Çoğu Türkler bunun ne demek olduğunuda anlamaz ve şaka olarak algılarlar.

Diğer yandan "kakalaki" yani hamam böceği hem hızla çoğalır, hem de  atom bombasına dayanan ve ölmeyen tek canlıdır. Atom bombası herşeyi imha eder ancak hamam böceğine tesir etmez, bu da çok ilginçtir.

Almanya'nın çeşitli yerlerinde bazı gece kulüplerinde kapıda güvenliklere ''kakalaki giremez'' komutu verilir, bunun manası Türkleri sokmamalarıdir.  Açıkça sizi Türk olduğunuz için almıyoruz demezler ama bir sebep bulurlar ve sokmazlar.

Son zamanlarda zenci veya doğu ülkelerden zenciye yakın koyulukta çok miktarda muhacirler geldiler. Bunlara ne söyleyeceklerini ve ne isim takacakları henüz belli olmadı ama büyük bir ihtimalle 3 milyona yakın bir çoğunlukta olan, koyu renk giyinen ve kendileride esmer  ve kara bıyıklı olan Türklere verilen isim değiştirilmeyecek, yeni gelen muhacirlere başka isim bulunacak.

Polonya, Bulgaristan, Slovenya, Belarus, Romanya gibi ülkelerden getirilen işçiler ise ucuz ve kaçak olarak Almanya veya Fransa'da çalıştırılmaktalar. Bilhassa hasta olan ve yanlız olup bakıma mühtaç olanlar, gündelikçi ucuz kadın kullananlar  ve maddi durumları iyi olanlar bu şekilde kadınlar bulup çalıştırıyorlar aksi halde kendi vatandaşlarına çok büyük para vermek zorunda kalırlar. Bunlar ise belki normal ücretin 1/4 miktarına çalışmaya razılar, ayrıca sigorta ve vergileride yok ve sıraya girmiş durumdalar. Bu ülkelerden gelecek kadınlar için büyük organizasyonlar kurulmuş durumda, devlette gözünü kapamış olduğu anlaşılıyor, yoksa isteseler anında hepsini toplarlar ve hudut harici ederler.

İlginç olanı ise Ukrayna, her Alman büyük saygı ile bahseder çünkü dünyanın en güzel kadınlarının Ukraynalı olduğuna inanırlar. Son Ukrayna ve Rusya sürtüşmesi bittiğinde çok sayıda Ukraynalının Almanyaya göç edeceği şimdiden konuşuluyor ve Almanya liderliğinde Avrupa Birliğinin Ukrayna'ya yapacağı yardımın 11 milyar Euro gibi dev bir miktar olduğu şimdiden açıklıyor.

 


İzlenme: 953
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR