Kadınlar

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Türkiye dahil Avrupa Rus kadınlara biraz değişik gözle bakar bunun sebebi Rusları içinden iyi tanımamalarıdır. Son 20 yıl içinde Rus kadınların Rusyaya yurtdışından gönderdiği döviz miktarını bilir misiniz? Belki tahmin edebilirsiniz...Bu miktar 100 milyar doların üstündedir. Gerçekten boşverilemeyecek bir miktar...

Rus kadınlar yanlız Osmanlı İmparatorluğunu değil birçok şeyi idare etmişler.

Moskova Üniversitesinde halen görev yapmakta olan bir Rus Tarih Profesörü arkadaşım şöyle demişti, "Yıl 1917 telefon yok, telsiz yok, iletişim nerede ise sıfır ve Rusya çok büyük toprağa sahip, bir yerden en uzak yere en çabuk trenle bir haftada belki gidersin.  Rus halkı komunizmin ne olduğunu bilmek bir tarafa duymamış bile ama ayırımcılıktan bıkan kadınlar Lenine destek verince düşün dünyanın en büyük ülkesinde aynı anda heryerinde birden ihtilal oldu. Bugünkü iletişim olsaydı bile bu kadar olamazdı.

Bizde erkek kafa ise kadın boyundur, kafayı sağa sola döndüren boyundur" diye uzun uzun anlatmıştı.

Kadınlar göründüğü gibi zayıf, kuvvetsiz hatta birçok yobazın inandığı gibi akılsız değildir.

 

Arap ülkelerinde sokakta erkeğin arkasından yürümesi mütevaziliğinden ve kaba kuvvetin ezmesindendir. 

Arabada kullanır ve erkekten daha az kaza yapar, daha dikkatlidir.

Erkek kadını zeka ile yenemeyince sinirlenir ve kuvvet kullanır, bunu evvela küfür ve ağır sözlerle sonrada vurarak kullanır bunun tek sebebi zekası ile kadını yenememesidir.

Batı medeniyetinde öğretilen kriminolojide bazı kadınların erkeklerden çok daha tehlikeli olduğunun altı çizilir . Beynini kilitleyen kadınlar bilirim, hiçbir metodla konuşturulamamıştır. 

Türkiye'de kadınlar istiklar harbinde sırtlarında mühimmat taşıyarak büyük hizmet ve destek vermişlerdir, ancak genelde fazla etliye sütlüye karışmamış analık görevini üstlenmişlerdir. Bundan faydalanıp hergün kadın dövmek veya öldürmekle kadının zekasını yenmenin mümkün olmadığı maalesef 1000 yıldır anlaşılmamıştır.

Kadın dövmek veya öldürmek onun zekasının üstünlüğünü kabul etmekten başka hiçbir şey değildir.

 

 

 

 

 

 

 


İzlenme: 1001
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR