Kaçak Yapıları Saklamak Cinayettir‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar daha geçen gün Soma'da yüzlerce insanımız öldü çünkü gerekli tedbirler alınmamıştı. Dünya çapında Profesörler eleştirdiler, tedbirler alınmış olsaydı belki hiç kimse ölmeyecekti, güvenlik odasının sadece 5m2 olduğunu söylediler . 21.ci yüzyılda hertürlü teknolojinin içinde yaşıyoruz bu ne cahillik dediler...4 yıl evvel AB güvenlik tedbirlerinin Türkiye tarafından reddedildiğini ve imzalanmadığını yazdı basın.

Şimdi gelelim kaçak yapılara ve olası depreme. Uzağa gitmeyelim Marmaris ne durumda? Açıklasınlar kaçak yapıları halk bilsin hiç olmazsa tedbir alınır. Bunu açıklayacak  kimse yokmudur? Gözyumanların anlaşılacak korkusu ile susmaları çok sayıda insanımızın ölümüne sebep olacaktır. Kaçak yapıları saklamak cinayettir. Kimin olursa olsun açıklanmalıdır.

Soma'da da görüldüğü gibi bu gibi felaketlerde ülke birleşiyor, Türk, Kürt, Ermeni, Rum hepsi elele veriyor. Yunanistan bile  "acınızı paylaşıyoruz" diyor. Biz ise kendi içimizde hala,  bile bile kaçak ve çürük yapıları saklıyoruz, açıklamıyoruz.

Allah ülkemizi felaketlerden korusun ancak bu halkı Tomalar, momalar tutamaz çok kötü neticeler çıkar, hepimiz zararlı çıkarız.

Sayın Başbakan Soma'da Türk halkından Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül'ün aksine çok kötü puan aldı, bari acele bir kanun veya kararname ile hem AB güvenlik tedbirleri tatbik edilsin, hem de tüm kaçak binalar ilan edilsin, herkes bilsin. Kaçak yapıların büyük çoğunluğu sakat çünkü acele ile yapılmış.

Bu sadece Marmaris için değil, tüm ülke için geçerli. Eğer Soma'daki gibi toplu cenazeler istemiyorsak o zaman kaçak ve çürük yapıları açıklayacağız , inşallah başka felaketler olmaz ama olursa tüm dünya bizi lanetleyecektir ve haklı olacaklardır.

Aslında bu yapıları Türk basını, yerel olsun - ulusal olsun,  beklemeden açığa çıkarıp ülkesine karşı görevini yapmalıdır, aksi halde gözyumulduğu için korkudan bugüne kadar olduğu gibi ne açıklanacak, ne de yıktırılacaktır.

İnsanlar ölene kadar beklenecektir...

 


İzlenme: 1358
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR