İSTANBUL METROSU

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar geçen gün sosyal medya ve hemen hemen tüm dünya televizyonları İstanbul'da ki Metro'nun halini gösterdi. Tahminen dünyanın en az yarısı izlemiştir.

İçinden nehir gibi su akıyor ve halk kenarda bekliyor. Ne bekliyor tabii belli değil. Bu durumda metro filan ancak kürekle gelebilir!
İstanbul'a çok yağmur yağmış... Vay anasına sayın seyirciler...
Bu Metro'yu yapan Mühendis diplomasını nereden almış acaba? 
Dünyanın hangi medeni ülkesinde olursa olsun bu durumda soruşturma açılır ve bunu yapan mühendis veya mühendisler ile sorumlular gelecek nesillere örnek olacak şekilde soruşturulur.
Herşeye ceza var ama bunda yok...
Neymiş... Afetmiş...!
Ortada tamamen büyük bir yanlışlık var. Sen hesabını yağmura görede yapmak zorundasın, nasıl bir gemi fırtınaya göre yapılıyorsa.
Vatandaş sene 2017 asır 21 sen nerdesin?
Ortada büyük paralar dönüyor, Metro yapmak ucuz değil bu halkın vergileri ile yapılıyor, hiç kimsenin böyle bir hata yapmaya hakkı olmaması gerekir.
Yarın veya öbürgün kuvvetli bir fırtına çıkıp Boğaz Köprüsü yıkılırsa ne olacak? Mühendisler hesap etmemişler bu kadar kuvvetli fırtına beklenmiyordu mu diyeceğiz?
Bu durumun lamı cimi yok, mutlaka soruşturma açılması ve varsa sorumluların cezalandırılması gerekir. Bu şekilde bundan sonra halkın parası ile oyun oynanılmayacağının da bilinmesi, bilinmiyorsa öğretilmesi lazım.
''İstanbul Metro'sunu su bastı'' lafa bakın ve dünyada uyandıracağı düşünceye bakın. 80 Milyonluk bir ülke metro hesabını doğru yapamıyor ve yağmura teslim oluyor.
Altyapı tam bir kepazelik. 
Böyle birşey Yunanistan'da, Almanya'da, Fransa veya İngiltere'de veya benzer ülkelerde olsa ve bunu televizyonlarda görsem ''yuh'' yağmurda su basmayan bir Metro bile yapamamışlar derdim. 
Haksız mıyım?


İzlenme: 782
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR