IŞID

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 IŞID için 30 ülke Paris'te anlaşıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Amerika'ya gidiyor ve döndüğünün ertesi günü kaçırılan Konsolosluk çalışanları serbest bırakılıyor. Diğer yandan Başkonsolos esir bulunduğu sıralar cep telefonu ile devamlı Türk ilgililer ile temasta olduğunu söylüyor.

O zaman neden bizim Cumhurbaşkanı Obama ile konuşana kadar serbest bırakılmadılar? Sonra konuşmasında Cumhurbaşkanı ''velev ki takas yapılmış olsa'' diyor. Acaba Amerika'ya verilen bir söz karşılığında mı bırakıldılar?

Tabii bu soruların hepsi insanın aklına gelmiyor değil.

 Bu IŞİD'i destekleyen bir devlet var burası muhakkak ama kim? Bu silahları, parayı ve gücü nereden alıyor?

 Bence bu kesinlikle Türkiye değil, Türkiye kendi içişleri ile boğuşuyor nerede kaldı bunlara yardım edecek, ben inanmıyorum. Ancak Rusya sessiz ve derinden olabilir, Ruslar eskisi gibi değil çok para var.

 Şimdi Amerika diğer bir çok ülke ile birlik kurdu içlerinde arap ülkeleride var ve Işid silinecek. Teknolojiye karşı savaşmak bugün çok zor, ne kadar parası olursa olsun dayanamazlar. Öyle teknolojik silahlar var ki, karşısında dayanılması imkansız. En basiti F22 (yırtıcı kuş) uçakları çok yükseklerden hedefi bombalayabiliyor. Uydulardan karıncayı bile görebiliyor ve vuruyorlar. Teknolojiye karşı yapılacak hiçbir şey yok.

 Geçen gün Alman gazetesinde okudum, yüzü tamamen kapalı sadece gözleri açık olsun çekilecek bir resimde göz retinasından kimliğini çıkarıyor. Bunu maçlarda tribünlerin resmini çekerken kullanmak için icad etmişler. Taş veya herhangi bir şey atanın göz retinasından kimliğini tespit ediyor.

 Böyle ve daha birçok teknolojinin var olduğu dünyada IŞİD intihar ediyor başka birşey yapmıyor. En az kafası çalışan bir insan dahi bu teknolojiye karşı birşey yapılamayacağını anlar.  11 Eylül'de Amerikan Ticaret Merkezine saldırdılar ama arkasından Saddam ve Kaddafi'ye cezayı kestiler. Yani cezasız kalmadı.

 Bugünkü devirde barış yolu ile hedefe yürümek, konuşmalarla, anlaşmalarla iş bitirmek en akıllı yapılacak iştir. Bunun dışında savaşı ve öldürmeyi hiç düşünmemek lazım.


İzlenme: 1496
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR