HIRVATİSTAN‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar Avrupa Futbol şampiyonası Paris'te başlıyor. Bizim Milli takım da şans eseri bu sefer katılmayı başardı. İlk maçını Hırvatistan ile oynayacaklar. Burada herşey belli olacak. Herşey derken Türk futbolu nerede ve nereye gidiyor bunu görüp anlayacağız. Hırvat Milli takımında birçok oyuncu dış memleketlerde oynuyor, yani bir şekilde toplama takım gibi. Bizim Milli takım ise 2-3 oyuncu hariç hepsi Türkiye'de altyapı tarafından yetiştirilmiş. Antrenör ve yardımcıları da Türk. 

 
Şimdi göreceğiz biz bu işi yıllardır doğru mu yapıyoruz, yoksa yanlış mı?  Yoksa dostluk veya hazırlık maçlarını kazanmanın hiçbir faydası yoktur.
 
Yüzmilyonlarca Euro havalarda uçuyor Türkiye'de, eğer Milli takım da Avrupa kupasında derece alamaz ve elenirse o zaman şapkayı önüne koyup herşeye yeni baştan başlamakta fayda var, aksi halde halkı aldatmak olur bu. Bütün bu paralar ne için saçıldı? Netice yoksa o zaman herşeyden önce bu neticeyi getirecek değişikliği yapmalıyız. 

Yani antrenör yetiştirmeliyiz. Demek oluyor ki bugünkü alt veya üstyapı antrenörlerinin futbol bilgileri kafi gelmiyor.
 
Türk Milli takımı Avrupa Kupasında başarılı bir derece alırsa o zaman doğru yoldayız, devam edelim denir ve devam edilir.
 
Bunun başka bir oluru yoktur. Eğer bu kadar paralar saçılmasa belki kimsenin sesi çıkmazdı ama genelde fakir olan ülkemizde bu kadar paralar sadece futbol için havalarda uçarsa o zaman halkın da hakkıdır hesap sormak. 
 
Şahsen Milli Takımımızın başarılı olmasını gönülden arzu ediyorum ancak kendi futbol bilgimle Hırvatistan ile karşılaştırdığım zaman şans göremiyorum maalesef. İnşallah yanılırım.
Transferlerde nasıl paraları havalara atıp milyonlarca Euro'yu sorumsuzca harcıyorsak Milli Takım'da da işi sanki abartıyoruz gibi geliyor. 
 
Hafta sonu Hanya'yı, Konya'yı göreceğiz. 


İzlenme: 1125
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR