Hayırlı Olsun

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar sizler bu satırları okurken ülkemizde Yerel seçimler sonlanmış ve halkımızın içinde seçmenlik hakkına kanunen sahip olan tüm vatandaşlarımız tercihlerini belirlemiş olacaklar.

Bir kere daha seçilenlere de, seçilmeyenlere de hayırlı ve uğurlu olsun.

Şimdi seçilen Belediye Başkanlarımız DERHAL bütün halkı kucaklamak zorundadırlar, kendileri artık partili değildir, göğüslerinde parti rozeti yerine Türk Bayrağı takmalıdırlar çünkü onları çoğunluk bu göreve getirmiştir.

Bir Belediye Başkanı beni onlar seçti veya bunlar seçti diye halkını ayırmaz, nefret ve kin hele onun kitabında hiç yoktur. Gerçek makamı hakkeden Belediye Başkanları kendi bölgesindeki tüm halkı en ufak ayırım yapmadan kucaklar ve onların daha iyi olması için geceyi gündüze katarak çalışır ve yanında çalışanlarıda çalıştırır.

Daha evvel birkaç defa yazmıştım, bir Belediye Başkanının seçilmesinde Belediye'de çalışan işçi ve memurların çok büyük rolü vardır. halkla temas eden bu insanlar eğer halka kötü davranmışlarsa halk onları değil onların başındaki Belediye Başkanını bir daha seçmez, oyunu vermez.  Dikkat edecek olursanız devamlı koltuğunu muhafaza eden birçok Belediye Başkanı'nın çalıştığı belediyelerde halka inanılmaz iyi muamele edilir.   Memurlar iki kişi ile aynı anda konuşmaz, birinin işini bitirmeden diğerine cevap yarıştırmaz.  Bütün bunlar birgün seçimlerde önemli rol oynar.

Bu yazdıklarım yanlız Türkiye'de olmayıp insan psikolojisidir ve hemen her demokratik ülkede olur.

Ben bir vatandaş olarak  tüm seçilmiş Belediye Başkanlarına, Meclis üyelerine ve Muhtarlara gelecek 5 yıl için sağlık , mutluluk ve üstün başarılar diliyorum.


İzlenme: 1300
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR