Havaalanları

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

  Sevgili okurlar turizmden büyük gelir elde eden bir ülke olarak Vali ve Kaymakamların gözleri Havaalanlarında olmalıdır.  Ülkemize hatta bölgemize gelen turistin büyük bir kısmı bölgemizdeki havaalanlarını kullanarak gelirler ve giderler. Bu havaalanları ülkenin dünyaya açılan pencereleridir.

Muğla bölgesinde Dalaman ve Milas Havaalanları var ve yıl boyunca muhtemelen milyonlarca turist geliyor ve gidiyor. Acaba bu havaalanlarını kim kontrol ediyor veya arasıra da olsa kontrol eden müfettiş varmı?  Ben pek olduğunu sanmıyorum olsa bile iyice kontrol edildiğini sanmıyorum zira daha kısa süre öncesine kadar Dalaman Havaalanı dış hatlar hoparlör sistemi bozuktu ve söylenenler anlaşılmıyordu.  AKP'de görevli bir dostuma durumu anlattım ve hemen ilgileneceğini söylemişti. İnşallah ilerleme kaydedilmiştir.

Bu gibi yerlerin özelleştirilmiş olması hiçbir şey ifade etmez, bu yerler ülkeye hizmet etmekteler onun için her daim kontrol altında olmaları şarttır.

Milletvekilleri, hatta Bakanlar ve Başbakan zaman zaman bu havaalanlarını kullanıyorlar ancak dış hatlarda oturup neyin doğru, neyin yanlış yapıldığını kontrol edecek değiller, bunu yapacak olan başkaları.  Ses sistemi çok basit bir durum, yurtdışına gidecek olan yabancı turist uçak beklerken hoparlörle söylenenleri duyup anlamalı, eğer anlayamıyorsa bu havaalanı yönetiminin eksiğidir ve acilen düzeltilmesi gerekir.

Konfüçyus'un dediği gibi ''Karanlıktan şikayet edeceğine bir mum da sen yak'' sözü her Türk için geçerli olmalıdır. ''Bana ne'' sözü bu vatana ve gelecek nesillere yapılacak en büyük kötülüktür.

Bunun içinde halk gördüğü hertürlü olumsuzluğu yöneticilere bildirmeli, netice alınmaması halinde gerekirse Bakanlara hatta Başbakana kadar iletmelidir.

Bugünkü İletişim çağında Bakanlar veya Başbakana yakın görevlilere internet yolu ile bu gibi olumsuzlukları duyurmak çok kolay ve bal gibi mümkündür.

 

 


İzlenme: 886
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR