HAKEM DENİZ ÇOBAN‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar geçende televizyon izlerken ve  Rıza Çalımbay isimli antrenörle mülakat sırasında bir adam yanlarına geldi. Üzerinde beyaz eşortman ve göğsünde TFF yani Türkiye Futbol federasyonu arması vardı. Şaşırdım, sanıyorum izleyen herkes şaşırmıştır.

 Hakem olarak hata yaptığını ve özür dilediğini söylemeye başladı. Her iki taraf içinde hata yaptığını dile getirdi canlı yayında dikkatinizi çekerim. Bu arada takımlardan birinin antrenörü olan Rıza Çalımbay kendisine ihtiyaç olduğunu ve herkesin zaman zaman hatalar yaptığını söyledi.

 Hayatımda futbolu yakından takip ederim ama dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey görmedim.

 O sırada bütün Türkiye 77 Milyon ayağa kalkıp bu adamı alkışlamalıydı. Hangi klülüpten, hangi siyasi partiden, hangi aşiret, mezhep, dinden olursa olsun Hakem Deniz Çoban dünyaya bir mesaj verdi. ''Biz insanız ve hatalarımız vardır, herzamanda olacaktır'' demek istedi.  Özür dilemesine gerek yoktu ama özür dileyerek çok önemli bir de ders verdi.

 Özür dilemek büyük bir erdemdir ve maalesef bu erdem bazı toplumlarda silinmiş ve yok hükmüne gelmiş.  Herkes özür dileyemez, kanımca Milyonla vatandaşımız içinden büyük çoğunluğu özür dileyemez çünkü özür dilemeyi suçluluk veya ayıp sayar halbuki tam tersi olduğunu bilmez.

 Bu hakem tabii beklendiği gibi ya atıldı, ya da istifa ettirildi. Çünkü hakem hata yapmaz kafası geçerlidir.  Halbuki bal gibi hata yapar çünkü insandır.

 Antrenörde hata yapar, futbolcu da, antrenör de, başkan da. Hata yapmayacak tek kul bu dünyada yoktur.

 Ben bir vatandaş olarak bu Hakem Deniz Çobanı gönülden kutluyorum, vermiş olduğu ders için teşekkür ediyorum.  Eğer istifaya zorlanmış ise zorlayanları kınıyorum, ayıplıyorum ve insanlığa karşı büyük bir suç işlediklerine inanıyorum.


İzlenme: 838
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR