Gidişat Kötü

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar ülkemizin gidişatı iyi değil, gözleri bozuk olmayanlar istenmeyen şeylerin yolda olduğunu görüyor.  Daha geçen yıllarda Genel Seçimlerden evvel Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde  Muhalefet Partileri Genel Başkanları ile İktidar Partisi Genel Başkanı televizyonlarda onmilyonlarca insanın izlediği programda birbirleri ile adam gibi konuştular, sonrada ellerini sıkıp ayrıldılar.   Bizde bu mümkün mü?  Neden değil?   Bence esas sorun burada...!

Bu soruna bir çare bulunduğu zaman Türkiye asıl rayına sağlam oturacaktır, aksi halde ağzıyla bir üflemede 30 tane kuş tutulsa yine birşey değişmeyecek.

Liderlerin konuşmalarına bakıyorum, hayret etmemek elde değil.  Fenerbahçe veya Trabzonspor liderlerine bakın, konuşmaları maçı bile yarıda bıraktırdı. Siyasi parti liderleri ise daha vahim bir gelecek hazırlanmasına sebep oluyorlar ama belki farkında bile değiller.  Bunlar elele, kolkola medenice yarış içinde olsalar herşey süt liman olacak, ülke çok daha hızlı ilerleyecek ama maalesef sinirlerimizde özel bir hastalık var.

Acaba Tıp buna birşey bulamıyor mu? İnsan bu kadar sinirli olup, birbirine bu kadar düşmanca konuşabilir mi? Karşı karşıya gelemeyecek kadar, medenice tartışıp sonrada kolkola yürüyemeyecek kadar.

İşte sevgili okurlar bizlerin batı medeniyeti ile olan farkımız bu. Bizi Avrupalı olarak görmemelerinin en önemli belkide tek büyük sebebi bu. Derhal sinirlenip kendimizi kontrol edemeyip karşımızdakini kıracak, rencide edecek hatta hakarete varan sözleri ağzımızdan kaçırmak.

Daha kısa süre önce Türkiye Büyük Millet Meclisinde seçilmiş Milletvekilleri birbirleri ile yumruklaşıyor ve Türk Milleti bunu yazılı ve görsel basından izliyor.  Tekrar ediyorum bu bir sinir hastalığıdır ve tedavi edilmesi ülke menfaatleri için mutlak gereklidir.

 

Dargınlık, kavga bunlar hastalıklar, gerçekten çok önemli hastalıklar. İnsanların ilerlemesine, birlikten kuvvet doğmasına mani olan ve toplu olarak bakıldığında ülkemizi her bakımdan geri bırakan en önemli can alıcı faktör.   Bu sinir ve neticesinde gelen kavga öyle hallere giriyorki, bir insan eski eşini veya sevgilisini hatta çocuklarını gözünü kırpmadan öldürebiliyor.

Karşımızdakinin hataları ve sevapları ile bizler gibi canlı insan olduğunu maalesef çok sık unutuyoruz...

 

Siyasilerde, kulüp başkanları da, ülkedeki liderlik koltuğuna oturmuş eksiksiz herkesin bu ülkenin geleceği için sinirlerini kontrol etmek zorundadır, gerekirse tedavi olmaları sağlanmalıdır.  Bu Millet bu sinirden kaynaklanan düşmanlıklardan, kavgalardan, dargınlıklardan çok çekti artık çekmek istemiyor.  Tüm darbeler, muhtıraların sebebi zaten kavgalardan başka birşey değildi.

Bu sinir ve kavgalar devam ettiği müddetçe Türkiye rahat ermeyecek ve her geçen gün daha büyük sorunlar ile karşılaşacaktır. Bu sinirli halimize bir çare üretmek ise her ülkesini seven Türk'ün birinci vazifesi olmalıdır.


İzlenme: 1331
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR