GESTAPO‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar evvelsi gün bazı ulusal basında Başbakan Erdoğan'ın Gestapo kurmaya başladığından söz ediliyordu hatta bunu Anamuhalefet Başkanı konuşmasında bahsetmişti. Burdan anlaşılıyorki halkımız Gestapo nedir bilmiyor, sadece kulaktan duyma veya bazı yazarların kendi düşüncelerine göre yazdıkları kitaplardan okumuşlar.

 

 

30 yıl kadar Amerikan Devleti görevlisi olarak Nato Başkomutanına bağlı  Almanya'nın çeşitli bölgelerinde görev yaptım. Birçok Alman dostum ve meslekdaşlarım oldu ve her fırsatta Adolf Hitler ve Gestapo'dan konuştuk. 1.ci elden dinledim. Gestapo'ya girip sonra vazgeçip çıkmış olan Alman dostlarımdan dinledim.

 

Gestapo (Geheim Staats Polizei) yani gizli devlet polisi manasındadır. Adolf Hitler ve arkadaşları herşeyden evvel ekonomiyi elinde tutan ve birbirlerini koruyan Yahudilere karşı bir savaş açmışlardır. Hitler ve arkadaşları hiçbir zaman Almanlara kötü muamele etmemiş ve ettirmemişlerdir tam tersine hepsine elden gelen en iyi imkanlar ve güleryüz sunulması için büyük gayret gösterilmiştir.

Öyle bir zaman gelmişki, Gestapo Yahudilerin sahip olduğu işyerlerinin duvarlarına ''Juden'' yani Yahudi kelimelerini boya ile yazmışlar, daha da olmamış kollarına Juden yazılı band takma zorunluluğu koymuşlardır.  Gestapo Yahudilerle işbirliği yapan, onlara destek veren kim olursa olsun hepsini gizli takip altında tutmuştur. Daha sonra yine Hitler'in emri ile ''Kristal Nacht'' denilen (Kristal Gece) Yahudiler evlerinden toplanarak konsentrasyon kamplarına götürülmüşlerdir.  Hitler hükumeti seçim kazanarak işbaşına gelmiş ve dünyaya seslenerek  Yahudileri almalarını istemiştir. Ancak dünya buna ses vermeyince Hitler gaz odalarında toplu olarak öldürülmeleri emrini vermiştir.  Mesela Dachau Konsentrasyon kampında 80 adet Türkte gaz odasında öldürülmüştür. Bunların Yahudilere yardım eden bazı Türk öğrenciler olduğu tahmin edilmektedir. 

 

Yine ulusal basının yanlış bilgilendirdiği gibi Atom Bombasını Einstein değil Otto Hahn , uzaktan kumandalı füze sistemini de Werner von Braun bulmuştur. Her ikiside harp sonrası Amerikaya gitmiş ve orada ölene kadar yaşamlarını sürdürmüşlerdir.

 

Almanların bugün dahi gizli Federal Anayasa Polisi vardır, Anayasa Mahkemesi Başkanlığına bağlıdırlar ve heryerde eski Gestapo gibi dolaşırlar, işlere girerler, memur olurlar ve Anayasa'nın nerede ihlal edilip edilmediğini kontrol ederler.  Almanca ismi  Bundesamt für Verfassungsschutz'dur.

 

Bu ve benzer bilgileri halkımızla paylaşan basının gerçekleri sağlam kaynaklardan öğrenerek bilgilenmesi çok önemlidir aksi halde Fatih Sultan Mehmet'in kadırgaları bir gecede dağlardan geçirmesi veya Bizans'ın boğaza zincir germesi gibi gerçek olmayan ve yabancıları güldüren masalları anlatmış olurlar.


İzlenme: 979
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR