FENERBAHÇE VE PAÇALARI ERKEN SIVAMAK‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 

Sevgili okurlar, yerel gazetelere bakıyorum spor ile ilgili tek bir tane bile köşe yazısı göremedim. Ülke olarak acaba biraz antisporcu bir ırk mıyız diye düşünmeden edemiyorum. Şöyle başınızı kaldırıp bakıyorsunuz Spor Bakanlığı var ama Yurtdışı İşçi Bakanlığı yok. Okullarda spor dibe vurmuş durumda, kimsenin umurunda bile değil. Ondan sonra Atatürk ''sağlam kafa sağlam vücutta bulunur'' dedi deriz.  Her fırsatta Atatürk'ün söylediklerini ortaya atarız ama kendimiz yapmayız.

 

                Son günlerde futbolda Avrupa çapında umulmadık bazı değişiklikler yaşandı. Alman Bayern Münih dünyanın belkide en iyi futbol takımı sayılan Barcelona'yı 4 gol ile devirdi. Yine Alman Dortmund Real Madrid'i 4 gol ile devirdi. Bizde de Galatasaray Real Madridi İstanbul'da yendi. Fenerbahçe ise Benfica'yı yine İstanbul'da yendi.  Bunlar belkide fazla beklenilmeyen neticeler.

                Yukarda saydıklarımın içinde maalesef Galatasaray elendi. Real Madrid ile Dortmund,  Barcelona ile Bayern Münih ve Benfica ile Fenerbahçe birer maç daha yapacaklar.

                İlk maçlarda alınan açık farklı neticeler var ama bu fazla birşey ifade etmeyecektir. Futbol futbolcu ile oynanır, milyonlarca futbolcu arasından elene elene geçip milyonlarla Eurolara boğulan futbolcuların kendi istekleri ve kafa yapıları çok önemli. Mesela Barcelona takımından Lionel Messi'nin harika bir oyun oynayıp Bayern Münihe 4 gol atması veya attırmasının imkansız olduğunu kimse iddia edemez. Yani bugün böyle görünen, yarın tersine dönebilir.

 

                Fenerbahçe Benfia'yı yendi diye kendisini turu geçmiş gibi görüyor, halbuki Lizbon'daki maç çok değişik olacak. Fenerbahçe savunma oynayan bir takım, en iyi savunmacıları Meireless ve Mehmet Topal sakat ve cezalı. Emre ise Avrupa kupalarında oynayamıyor çünkü Atletico Madridle bu sene oynadı, Fenerbahçe için çok zor olacak. Aykut Kocaman'ın Avrupa tecrübesi hiç yok, bu dezavantajı belki futbolcular çok iyi motive olarak ve terlerinin son damlasına kadar mücadele ve şansları ile bertaraf edebilirler.  Ben Fenerbahçenin finale kalma şansını maalesef çok az olarak görüyorum.

                İnşallah yanılırım.


İzlenme: 1338
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR