FENERBAHÇE VE ALİ KOÇ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 evgili okurlar Ali Koç Fenerbahçe Başkanlığı için piyango'nun en büyüğü ama ülke insanı ile ilgili bazı durumları iyi okuması gerekir.

Örneğin şu anda onun yerinde ben olsam Antrenör Cocu ile Menejerin sözleşmelerini 2. kümeye düşülse bile iptal etmeyeceğimi ilan ederdim.
Bakın göreceksiniz galibiyetler nasıl başlar...
Dış güçlerin burada kuvvetle işbaşında olduğunu Ali Koç'un unutmaması lazım. Ben Fenerbahçe'yi biraz CHP'ye benzetiyorum. 20 yıldır hiçbir şekilde koltuğunu terk etmeyen ve bedava çalışan bir Başkan vardı. Sonunda yapılan demokratik bir seçimle açık ara gönderildi ve Ali Koç seçildi. Aradaki tek fark Fenerbahçe demokrasiyi başardı, CHP başaramadı. Ali Koç ve arkadaşları dış güçleri unuttuğu an büyük hata yapmış olurlar. Burası Türkiye burada bazı kurallar ters işler, başka yerlere benzemez.
''Kimin eli kimin cebinde, bilinmez''...
Şu an lig'in başlamasından 7 hafta sonra herkes Antrenör Cocu'nun görevden alınmasını bekliyor.  Neden bekliyor diye sorarsanız Ersun Yenal veya Aykut Kocaman'ın daha başarılı olacağını ümit ediyorlar. 
Parayı bastırıp, gırtlağa kadar borca girmekten artık bıktı Türkiye. 
İşin geneline bakacak olursanız, bizim Türk mantığına göre ve son 50-60 yıl içinde Türk antrenörler Türkiye dışında ne kulüp takımları ile Avrupa'da, ne de Milli takım bazında başarılı olamadılar.  Alt yapıya bakarsanız orada da aynı başarısızlığı görürsünüz.  
Avrupa'da dipteyiz, Arnavutluğa bile yenildik, çünkü üretemiyoruz.
Buna rağmen futbol bilgimizi genişletip yenilemeden sadece içerde başarılı olan Türk antrenörlerini seçmek demek bizim futbolda bir 50-60 yıl daha Avrupa'da nal toplamamız demektir. Türk antrenörlerimizin son 50-60 yıl içinde yaptıkları tek yenilik antrenör ismini Teknik Direktöre çevirmek olmuştur.   Bunun yerine Türk antrenörlerinin içinden iyi lisan bilenlerini (varsa) eğitsek, Futbol'da üstün ülkelerden öğrenseler ve tatbik etseler acaba bu imkansız mı? Türk antrenörlerin içinde iyi lisan bilip batıdaki yenilikleri takip edebilen kaç kişi var?
Bütün bunları bir tarafa koyup hala Antrenör koltuğu mücadelesi yaparsak bir adım dahi ilerleyemeyiz nitekim geçmiş 60 sene bunun en açık ve net ispatıdır.
Ali Koç ve Fenerbahçelilerin  bu gerçekleri görüp gereken tedbirleri almaları halinde yanlız Fenerbahçe değil Türk Futbolu çok daha ileri gidebilecektir.


İzlenme: 599
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR