FENERBAHÇE GERİ GELDİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar evet 3 Haziran Fenerbahçe Başkanlık seçiminde genç Ali Koç çok büyük farkla Fenerbahçeyi geri aldı. 20 senedir, gençlerin önünü kapatarak Başkanlık yapan Aziz Yıldırım ise seçimden sonra demokrasiyi içine sindirememiş olduğunu göstererek seçimi terk etti.

Aziz Yıldırım 20 yıl içinde devamlı Fenerbahçe’nin haklarını koru ​yacağım derken kendi taraftarı ile kavga etti. ​Sadece kadınların alındığı maçta bile kadınlara mikrofonu alıp açıkça fırça attı. Şimdi de devleti mahkemeye verip intikam alacağını söylüyor.

Aziz Yıldırım Fenerbahçe'ye faydalı olmadı mı? Elbette oldu, zaten olmak için aday oldu ve seçildi. Şükrü Saraçoğlu Stadyumunu ve bazı tesisleri yaptırdı, eserler kazandırdı bunu takdir etmeyen zaten yok. Ama diğer yandan birçok Fenerbahçelinin kalbini fena kırdı.​

Eskiden maçtan sonra ​FB'li, ​ GS'lı, BJK'lı ile kolkola boşalan stadyumda taraftar ​nerede ise ​ birbirini bıçaklayacak duruma geldi.

Bu diktatörce yönetim sayesinde çok kıymetli birçok yönetici kulüpten uzaklaştı, Abdullah Kiğılı, Saadettin Saran, Hakan Bilal Kutlua​lp ve taraftarın gönlüne damga vurmuş olan efsane Alex de Souza.

Fenerbahçe maçlarında stadyumlar boştu, seyirci maçlara ​artık ​ gitmiyordu... ​Buna rağmen Aziz Yıldırım 3 yıl daha uzatmak istiyordu. ​ Ve netice 16000 oya karşı 4000 oy...

Kongre oylamada en son Yönetimin ihraç ettiği 2 üyenin kulüpte kalmasına karar verdi. Bu çok nadir olan bir olaydır.​

Sevgili okurlar burada her fırsatta yazdım, hangi koltuk veya makam olursa olsun , ne kadar büyük işler yap ​ılırsa yapılsın bir insan 20 sene aynı makamda oturup yerine gençleri yetiştirmiyorsa ülkeye ve gelecek nesillere büyük kötülük ediyor demektir.

Bu kişi Ali Koç dahi olsa hiç fark etmez...

Ali Koç en büyük değişikliğin mantık-felsefe olacağını söyledi. Tam 12 den vurdu zaten en büyük eksiklik burada.  Mantık-felsefe düzeltildiği zaman her tuttuğumuz başta altın olmasa bile gümüş mutlaka olacaktır. Yalnız futbol değil herşeyde mantığı değiştirmemiz lazım, aksi halde dünyada ilerlememiz hayaldir. 

Bunu en açık ve net futbolda görüyoruz.

Basketbol sakın demeyin, orada da mantık doğru olsa kendi gençlerimizle Avrupa Şampiyonu olurduk ama hemen hepsi ​para ile satın alınmış ​ yabancı oyuncularla, daha doğrusu borca girerek şampiyon olduk.

Fenerbahçe'nin bugün 400 Milyon Euro borcu var. Malvarlığı olup olmaması başka şey, kendi yetiştirdiği oyuncularla şampiyonluk başka şey... ​

Şimdi Fenerbahçe diğer kulüpler gibi para arıyor...​

Türkiye en kısa sürede mantığı değiştirip insanların kim olursa olsunlar aynı makamda 20 yıl oturmalarını önlemedikleri sürece ​bir adım ileri gidemez. Geçtiğimiz son 50 sene bu konuda geleceğin en açık göstergesidir.


İzlenme: 635
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR