Fenerbahçe-Galatasaray

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar son Basketbol maçları şampiyonluk turlarında her iki takım arasında başta yöneticiler olmak üzere sürtüşmeler yaşandı. Kılavuzların yaptıklarını görenler küfür ettiler ve sonunda Basketbol Federasyonu Galatasaraya 2 maç seyircisiz oynama cezası verdi.  Durum 3-3 ve son maç Fenerbahçe'nin sahasında oynanacak, galip gelen şampiyon olacak.

 Birkaç gün evvel Galatasaray Başkanı çıkıyor ve maça çıkmayacaklarını ilan ediyor, sebep olarakta can güvenliğinin olmadığını söylüyor.

Şimdi burda hangi takımın taraftarı olursanız olun, duracaksınız. Can güvenliği yok diyorsanız bundan devlet sorumludur ve devleti itham ediyorsunuz. Kaldıki her iki kulüpte Türk kulübüdür.

 Bu hadiseden bir süre önce bu sefer de Fenerbahçe Kulübü Başkanı televizyona çıkıyor, Federasyonu tanımadıklarını, hakemlerin yanlış olduğunu anlattı, taraftarı gazladı.

 Bu ne biçim rezalettir? Buna devlet hemen dur demesi lazım aksi halde ülkenin insanlarını birbirlerine düşman ediyorlar.  Fenerbahçe'de, Galatasaray'da bu ülkenin içinde yaşayan kardeşlerin kulüpleridir, düşman kulüpler değildir. Bu kulüpleri kuran insanlarda kardeştiler, düşman değillerdi.

 Sevgili okurlar dikkat ederseniz her fırsatta ülkemiz içerden bölünmek için fırsatlar aranıyor, sürtüşmeler yaratılıyor.  Devlet buna seyirci kalamaz, kalmaması lazım. 

 Aynı ülke içinde bir kulüp, diğeri ile maça can güvenliğimiz yok diyerek çıkmıyor.  Bu ülkenin milli menfaatlerini ilgilendiren ve derhal el konularak çözülmesi gereken önemli bir sorundur. 

 Bunu yönetim kurulları ve başkanlar mı tetikliyor, yoksa devletin kolluk kuvvetleri can güvenliğini temin edemiyor mu? Bu sorun çözülmedikçe bu ve benzer durumlar ülke gençliğini dahada bölecektir.

Hepimiz aynı teknenin içindeyiz, tekneye herhangi bir şey olması herkesi ilgilendirir.  Türkiye bir Irak veya Suriye olmamalıdır, bunun içinde tedbirler son dakikayı beklemeden hemen alınmalıdır.


İzlenme: 904
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR